Başlangıç > GÜNCEL > Okullardan andımız kaldırılmalıdır

Okullardan andımız kaldırılmalıdır

andimiz_okunurken

KarşıDevrim yazıyor ;

Okullarda her sabah küçücük çocukları- ki aralarında Türk olmayanlar da var-“Türküm,doğruyum,ne mutlu Türküm diyene”  gibi ilkel ve ırkçılık kokan Mussolini ve Hitler çağrışımı yapan bu and kaldırılmalıdır.

Kürt çocuklarını her sabah “TÜRKÜM” diye bağırtmaya hakkımız yok.

Hiçkimse etniğinden dolayı ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmemeli veya Türk olmadığı için dolaylı yada direkt olarak aşağılanmamalı.Batının tefrikası olan milliyetçi-ırkçı söylem anadoluda ki barışı ve huzuru bozamaz.Yüce kitabımız “Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık.”  (13-49) şeklinde buyuruyor.Yani Türk’ün Türk olmayandan veya Kürdün Kürt olmayandan üstünlüğü sözkonusu değildir.Üstünlük ahlaktadır fazilettedir insanlık şuurundadır takvadadır.

Yıllarca sahte TÜRKÇÜLÜK propagandalarıo ile ülkemiz ne kazandı? Aksine onyıllardır kaybeden hep biz olduk.Evet Türküz elhamdulillah müslümanız ama hiçkimseyi Türk olmadığı için ikinci sınıf vatandaş olarak görecek değiliz.

Ne onların çocuklarının beyinlerini yıkamalıyız nede evlatlarımızı milli duygularından uzaklaştırmalıyız.Basit bir istek,bu tür bir andın çocukların eğitimine HİÇBİR katkısı olmadığına göre ne diye yıllardır dayatılıyor?

İyi bir niyet taşımadığı açık değil mi?

Kategoriler:GÜNCEL Etiketler:
 1. UMUT
  Şubat 11, 2011, 6:28 pm

  andımızın kaldırlmasını isteyenlere bir çift lafım var;

  sizin kabeniz olan amerikada daha tutucu bir ant olduğunu biliyormuydunuz.

  neden amerika dedim onuda açıklayayım;küçük bir değişiklik yapmak istediğinizde bile amerikada da böyle diyorsunuz ondan.

 2. mahattin
  Kasım 19, 2010, 12:44 am

  ben turkum ve o ANDI seve seve bayılana kadar bagırırım..ama bunu kotuluyen ve -ben bunu soylemek istemiyorum – diyenlerden bazıları kurt oyle degilmi…ama kurtler cocuklarına asker kotudur asker bizi oldurmek istiyor asker dusmanımızdır kelimelerini aşılıyorya…bunu yapmıyoruz ve bunu hiçbir kurt yapmıyor diyecek biri varmı aranızda..bunun yalan oldugunu soyleyebilirmisiniz..

 3. mahattin
  Kasım 19, 2010, 12:40 am

  kurt olabilirsiniz kimse kurtsun diye sana zorlukmu cıkarıyor yaşa sesini cıkarma..ne diye farklı olmak istiyorsun…bu ulkede sadece kurtler yok bu ulkede dunyanın her ucundan millet var kimse sıkıntı cekmiyor cunku rahat duruyolar..hem unutmaki senin bu ulkede romandan daha fazla hakkın var onlar ne yapsın ama sesleri cıkıyormu yok cıkmıyor..ve bu ANDI kaldırmak isteyen bu ulkeyi satandır..

 4. Selim
  Nisan 14, 2010, 7:21 pm

  Andimiz kesinlikle irkçiliktan baska bir sey degil ,ben Turk degilim ve çocuklarim da her sabah Ne mutlu Turkum demesinide istemiyorum, Ataturk’te beni hiç ilgilendirmiyor .Turkler Ne Mutlu Bulgarim, ne Mutlu Almanim Arabim, Kurdum, Cinliyim demiyorlarsa bende Turkum demek mecburiyetinde degilim.
  Kaldiki bu tarz zorlama sadece ters tepkiye yol açar.
  Ustelik çocuklara yalan tarih ve yalan kimlik yalan resmi tarih empoze ediliyor boylelikle.

 5. Atatürk Milliyetçici
  Mart 9, 2010, 10:35 pm

  bu yazıyı yazan arkadaşa, anayasada da vücut bulan, ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ araştırmasını tavsiye ederim. Andımızda da bahsedilen budur. Kürt kardeşlerimize de Atatürk Milliyetçiliğinden bahsetseydi, bu topraklarda bu vatanda yaşayan, Türkiye Vatandaş’ı her birey, Türk’tür, derken, ırkçılık yapılmadığını anlayabilirlerdi.
  yine de andımızın önemli olduğunu düşünmüyorum. Ezbere, anlamadan her sabah deil her saat okunsa da yararı olmaz. çocuklara onun anlamını, içeriğini anlatmalıyız. işte o çocuklar anlamadan büyüyünce, böyle yazılar yazıyorlar

 6. gule
  Aralık 4, 2009, 9:08 am

  Bence kaldirilsin.niyemi? sundan dolayi?Kürtleri dislayip ezeceksin ve sonrada karedslikten söz edeceksin.Dilim yasak kültürüm yasak,tarihim, ismim,yasak.kimligime sahip cikamiyorum buna ragmen karedsiz diyorsu.Kürt kardesimdir diyeceksin hemde herseyini yasaklayacaksin.Bence bu bir köleliktir.Ve biz kürt oldugumuz bildigimiz icin andimizi okumuyoruz.Niyemi cünkü bir kürt olarakta dogru olabilirz mutlu olbiliriz.Türk olmamiz sartmi?????

 7. alp
  Haziran 14, 2009, 12:11 pm

  Bu gün,bu devletin okullarındaki ”MİLLİ AND” kaldırılmaya çalışılıyorsa yarın kaldırılmaya çalışılan ”İstiklal Mar$ı”
  da olabilir.ATATÜRKÜN RESİMLERİDE olabilir.Böle şeyleri yapmak yada yaptırım’a koymak Ne bu sitede bu yazıyı yayınlayanın gücüyle olabilir Ne Sayın Başbakan Tayyip Erdoğanın gücüyle olabilir. böle Hurafelere kapılmayın.
  Şöyle noktalayım biraz sözü düşünecek olursak günümüz Türkiyesinin geldiği durumu açıkça görebilir ;
  Şöyle Diyor Mustafa Kemal ATATÜRK ; Türkiye Cumhuriyetinin En büyük Düşmanı,Siyasal Düsünceye dönüşen,irtica,yobazlık Ve Şeriat bağnazlığıdır .

 8. Haziran 14, 2009, 12:02 pm

  Niye? Yaşadıgın Yer Türkiyeyse Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıysan Sen Türksündür Kardeşim.Biz Kimseyi Kürtsün Diye Yargılamadık.Ben Dağdaki Kürtlere Karşıyım Okullardakine Değil.Hİçbir Kürt Ve Hiçbir Türk Safkan Değildir.AMa Bu Topraklarda yaşayan Herkes Türktür.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: