Başlangıç > İSLAM > Bediüzzaman’ın Rusya fotoğrafı sahte çıktı

Bediüzzaman’ın Rusya fotoğrafı sahte çıktı

Bediüzzaman’ın Rusya esaretinde ki secde anı fotoğrafı olduğu iddia edilen fotoğraf Bulgar askerleri çıktı,fotoğraftaki kişi de Bediüzzaman değil.Mustafa Armağan tartışmayı bitirdi.

Asparagas Said Nursi’ye de mi sıçradı?

Bir internet sitesinde flaş haber: Yere kapaklanmış bir adam, etrafta onu seyreden askerler. Güya bu fotoğraf Said Nursi’nin Rusya’da başkomutana ayağa kalkmadığı için idam edilmesinden önce namaz kıldığı sahneymiş. Böylesine çarpıcı bir fotoğrafa bigane kalabilecek kaç tane site olabilir? Nitekim irili ufaklı birçok sitede görüyoruz onu, tabii altında da okkalı yorumlar. Oysa bu fotoğrafın birazcık araştırmayla Rusya’da çekilmediği anlaşılabilirdi. 1) Yıllar önce “İdamdan önce son namaz” diye Bulgar köylerinde çekilmiş bir fotoğraf olduğu belirtilerek yayınlanmıştı. 2) Askerler Rus değil, Bulgar askeriydi (üniformaya dikkat). 3) Nursi’nin üstünde hiçbir zaman bu tür bir kazak göremezsiniz. 4) “Secde eden” kişinin birkaç dakika önce çekilmiş bir fotoğrafını yayınlayarak bu tartışmayı bitiriyorum.

  1. Üstadım
    Mart 24, 2011, 2:05 pm

    Allah rahmet eylesin sana üstadım,sana çektirenlere belki sen hakkını helal ettim ama bu zalimliğin ebedelini ödemeliler.Nasıl bir iman nasıl bir kuvvet

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: