Başlangıç > ERGENEKON / BALYOZ > Korg.Yaşar Cihansız ses kaydı “Bu komutanlar bir boka yaramaz”

Korg.Yaşar Cihansız ses kaydı “Bu komutanlar bir boka yaramaz”

Yaşar Cihansız’ın ikinci ses kaydı da internete düştü;Paşa Genel Kurmay Eski Başkanlarına dümdüz gidiyor. ve ayrıca arkadaşlar dailmation’da yayınlanan ses kayıtları silinmiş kaldırılmış.Bu yüzden konuşma metinleri var.

“GENELKURMAY BAŞKANI KONUŞMAK ZORUNDA, MAKAMININ BEDELİNİ ÖDEYECEK”
ÜST KADEMELER BİR ŞEY YAPIYOR ZANNEDİYORDUM AMA HİÇ BİR ŞEY YAPMIYORLARMIŞ

YAŞAR BÜYÜKANIT’IN YÜKSELTİKLERİNDEN İLKER PAŞA HARİÇ HEPSİ YALAKA, SAHTEKAR, DÜZENBAZ OLDUĞU ANLAŞILDI

ORDA DA İLKER PAŞA TEKDİR BAK SÖYLEYİM HAA. İLKER PAŞANIN TEK OLMASININ NEDENİNİDE SÖYLEYİM KARAKTERİ İTİBARİ İLE ÖYLEDİR. SONUNA KADAR TAKİP EDER. İNANDIKLARINDAN TAVİZ VERMEZ. O SONDUR. ONDAN SONRA GELEN HERKES KAĞIT OKUMAKTAN BAŞKA BİR BOK YAPMAYACAKLAR.


Kor.Gen.Yaşar Cihansız “..gel lan buraya Arzuhan Doğan Yalçındağ’mı ne boksan,KARI OROSPUDA.Gel lan buraya..”

Kor Gen.Yaşar Cihansız “TÜSİAD’ın başında ki orospu karı benim ağzımla konuşacaksın AKP ağzı ile değil,ne istiyorsan sana vereceğim lan,28 Şubatta böyle konuşturmadık mı?”

“İlker Başbuğ’a TSK’yı yalnızlıktan kurtarın,TSK bu devletin kuruluşunun başından beri bu sistemin omurgasını meydana getiriyor,TSK ya bugüne kadar sorulmadan bir iş yapılmıyordu,şimdi kimse sormuyor dönüp bakmıyor”

“Eskiden TSK bir şey söyledi mi YÖK’ü yanındaydı TÜSİAD’ı yanındaydı YARGISI yanındaydı veya onlar birşey söyledi mi bizim komutanlarımız çıkıp onların yanında oluyordu”

“Gazeteciler kapımızda dolaşıyordu,kapımızda dolaşıyordu,bir tane bir haber verin yazalım diye,tamam mı,biz o günlerden geliyoruz,şimdi var ya kapının dışında bir tane adam yok” 🙂

“Her şeye rağmen bu ülkede bu devletin ciddi kurumlarında bizim inandığımız değerlere inanan birinci olmasa da ikinci üçüncü beşinci onuncu pozisyonda istediğimiz zaman bize el verecek,bize istediğimiz bilgileri aktaracak insanların varolduğuna canı gönülden inanıyorum”

“Hatta ben daha ileri gidiyorum,gel lan buraya Arzuhan Doğan Yalçındağ’mı ne boksan,KARI OROSPUDA.Gel lan buraya.Sen ne istiyorsun,mevcut düzende ekonominin kredi musluklarının bozulmamasını,tamam lan gerekiyorsa bu ben de sana sağlayacağım,ama benim ağzımla konuşacaksın AKP’nin ağzı ile değil.Onun ağzı ile konuşma.İleri de bir şey olursa sana söz veriyorum bu imkanları sağlayacağım”

“Ben bu topluma inanıyorum Yaşar Paşa çok kötü örnek oldu”

**Korg.Yaşar Cihansız’ın bu konuşmasını tüm TSK mensubu subayların düşüncesi bu şekildedir diyerek yorumlayamayız,ancak TSK içinde ve paşa denilen üst rütbeli bir subayımızın bu tarz bir konuşma içine girmesi çok talihsiz bir durum.

 1. Anonim
  Kasım 2, 2012, 12:02 pm

  Kara kuvvetlerinde 13 ay şoförlüğünü yaptığım çok zeki ve düzgün insandır kendisi.
  İnsandır diyorum çünkü;
  herkes her zaman söylediklerine dikkat edecek diye bir kaide yoktur ve çokta haksız sayılmaz

 2. soner
  Haziran 6, 2012, 10:35 pm

  ben bu pasanin askerde kuaforu olurdum kim ne derse desin adam gibi adam BEN 13 AY BOYUNCA YANINDAYDIM TAM MILLIYETCI VATANSEVER BI KOMUTAN. TANIMAYAN KONUSMASIN ONCE ADAMI ARASTIRIN SONRA YORUM YAPIN INSALLAH ASKERIYEYNIN BASINDA GORMEK ISTIYORUM KOMUTANIMI.

 3. Zorbey
  Nisan 11, 2011, 10:05 pm

  Bu paşanın rahatsızlığı nedir? Hayır derdi ne bu adamın?
  Sorunlu bir tipe benziyor.İnternetin en moda paşası oldu.
  Ağzı dümdüz önüne gelene sövüyor ve bu adam Paşa.
  Vay paşam vay..Seni Genelkurmay başkanı yapalım mı? hee ne dersin 23 Nisan’da 🙂

 4. Genç SİVİL
  Mart 26, 2011, 3:41 pm

  Generallerin bu tarz konuşmalarına alıştık artık.TSK içinde hala eski kafa demokrasiyi içine sindirememiş milletim emrinde bir asker olduğunu idrak edememiş şuurdan yoksun şahsiyetler olmasaydı zaten ne 28 şubat olurdu ne 27 mayıs ne 12 mart nede 12 eylül..

 5. asteğmen
  Mart 26, 2011, 4:56 am

  bu komutanı topçu okulundan biliriz..o zaman tümgeneraldi…işi gücü hükümeti eleştirmektir…sene 2007 konuşmalarına herkes şahit olmuştur…gerçektende cihansızdır…ve bu paşa benim vergilerimle maaş alıyor….yazık sana..acımak lazım

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: