Başlangıç > ERGENEKON / BALYOZ > “İmamın Ordusu” kitabı ve Gülen’e kurulmaya çalışılan komplo

“İmamın Ordusu” kitabı ve Gülen’e kurulmaya çalışılan komplo

Ahmet ŞIK‘ın yayınlanamamış kitabı “İmam’ın Ordusu” ve perde arkası gerçekler.Hatırlarsınız bir süre önce de Devrimci Karargah Örgütüne yardım ve yataklık,delilleri karartmak,suç örgütüne yardım ve yataklık gibi suçlardan içeri alınan susurluk döneminin meşhur emniyetçisi Hanefi AVCI’nın “Haliç’de Yaşayan Simonlar” adlı kitabıyla epey meşgul olmuştuk.Kitabın ana hedefi Balyoz ve Ergenekon soruşturmalarına bir şekilde Gülen ismini de dahil edip davayı sulandırmak ve bir cemaat tertibi havası estirmekti.

Kitaptan satırbaşları;
*Şemdinli olaylarını cemaate yık , kitapta Şemdinli olayları ile ilgili; “…Şemdinli olayları iyi araştırılırsa Yaşar Büyükanıt’a ve Fevzi Türkeri’ne kadar uzandığı görülecektir.” ifadesi mevcut iken gelen direktifler doğrultusunda bu ifadelerin çıkarılması ve Şemdinli olaylarının ve özellikle Şemdinli savcısının cemaat bağlantığı olduğu tamasının işlenmesi kitaba bu şekilde alınması istenmiş.İfade şu şekilde düzenlenmiş,”Ergenekon hilesini yapan cemaatin Sabri Uzun’u görevden aldırıp Ergenekon operasyonunu (hilesini) başlatabilmenin altyapısını oluşturmaktır.”
Gördüğünüz gibi Şemdinli’de pkk itirafçısı ve astsubay kitabevini bombalayıp Şemdinli’yi harabeye çevirmelerinden sonra yakalanmaları ile başlayan süreç aslında onlar için de SONUN BAŞLANGICI oldu.

Zaten özellikle İşçi Partisi ve Oda TV ve yine Yalçın Küçük ve Soner YALÇIN grubunun davanın başından beri bu temayı işlemeye çalıştıklarını biliyoruz.Hanefi Avcı kitabını ciddi bir kampanya ile gündeme getirmede ki başarılarını gördükleri için ikinci bir kitap ile yola devam etme niyetinde oldukları ortaya çıktı ve çok geçmedi bu kitabın Ahmet Şık’a yazdırılan “İMAMIN ORDUSU” olduğu ortaya çıktı.Kitapta yine Hanefi avcı’nın Haliç’te Yaşayan Simonlar kitabında olduğu gibi Gülen’in emniyet içinde kadrolaştığı hatta emniyeti ve savcıları ele geçirdiği teması işlenerek Ergenekon ve Balyoz davalarına stratejik bir katkı sağlama niyetindeydiler.Ancak savcının Hanefi Avcı olayından ders aldığını söylemek zor değil yeni bir örgüt propagandasına izin vermedi.Peki kitabın internette yayınlanmasına engel olabilinecek mi veya yayımlansaydı bukadar ilgi çekmeyi başarabilecekmiydi işin o kısmı tartışılabilir.


Görüldüğü gibi kitapta yeni hiçbirşey yok İşçi Partisi ve Doğu Perinçek’in ve Apocu Yalçın Küçük’ün Ergenekon davasını sulandırmak ve davanın arkasında cemaat var imajı uyandırıp çeteyi kurtarmak için yapılan planlı operasyonların yeni halkası.Kaçacak yeri kalmayan ve deliller karşısında artık kurtuluş ümidi kalmayan çetenin son hamlesi.

Kitabın her sayfasında işlenmek istenilen ana tema zaten yukarıda kitabın taslağında 5.sayfada da görülmekte.Savcı Zekeriya Öz’e yine cemaatçi denilerek operasyonları gölgelenmek istenmekte.Tıpkı Şemdinli’yi güpegündüz bombalayıp sonra da askeri mahkemede salıverilen subay ve itirafçılar için iddianame hazırlayan Şemdinli Savcısı Ferhat SARIKAYA’nın maruz bırakıldığı durum gibi.ÇETENİN üzerine kim yürürse camaatçi denilerek yıpratılmaya çalışılması da bu yüzden.
Son söz olarak şunu söyleyebiliriz ki Ergenekon savunma güçleri bu kitap işini bir propaganda aracı olarak kullanmaya ve Gülen ismini Balyoz ve Ergenekon davalarına ilişiklendirmeye çalışıp hedef saptırmaya devam edeceklerine hiç şüphe yok.
Çünkü İklim Bayraktar hadisesinden de gördüğünüz gibi KOMPLO kurmak ve komployu bir baskı aracı olarak kullanmak noktasında son derece profesyonel oldukları söylenebilir.
Devam edeceğiz inşallah.

Özellikle Ergenekon davasını cemaat tertibi olarak sunmaya çalışan bölücü ve hain mihraklar bu söylemlerini Türk halkına karşı kullanmaya çalışıyorken asıl niyetlerinin ne olduğunu tüm halkımız gayet iyi bilmektedir.Bugün artık iyice deşifre olmuş bu İsrail tetikçisi ajan kılıklı bölücülere halkımız itibar etmemektedir.Yanlarına çekebildikleri tek camia kemalist geçinen alevi kesimi ve ne idüğü belirsiz soysuzlar grubudur.

 1. UMUT
  Nisan 4, 2011, 9:06 pm

  alpaslan ışıklının şu cümlesi sizin yazdıklarınızı görünce hep aklıma gelir;

  “SAİD NURSİ (KÜRDİ) VEYA FETULLAHIN KERAMETLERİNE İNANAN BİR İNSANA BUNLARIN SAÇMA ŞEYLER OLDUĞUNU İSPATA KALKIŞMAK ÇOĞU ZAMAN ABESLE UĞRAŞMAK ANLAMINA GELEBİLİR. ÇÜNKÜ ONUN BÖYLE ŞEYLERE İNANMASI,MANTIĞ DAYALI BİR İSPATLAMA ÇABASININ SONUCU DEĞİLDİR Kİ AYNI YOLLA AKSİNİ İSPAT TMEK MÜMKÜN OLSUN….”

  ANLAYANA SİVRİSİNEK SAZ;ANLAMAYANA DAVUL ZURNA AZ….

 2. Aylin
  Nisan 2, 2011, 6:46 pm

  Gülen ile ne ilgisi var bu tartışmaların ben anlamadım.Adamı taa Amerikada bile rahat bırakmıyorlar.Burada olsa kim bilir neler yaparlar.Hangi okulunun bahçesinden cephanelik çıkmış? Hangi talebesi bombalı eyleme katılmış.Çakısı dahi olmayan insanlardan ne istiyorsunuz?

  Döktüğünüz kanda boğulun inşallah..Bir gün tüm bu döktüğünüz kanların hesabını verirsiniz.O gün ne asker sizi kurtarabilir ne chp ne de ergenekon gibi çukur devletleriniz nede çeteleriniz sizi kurtarabilir.Ogün adalet gerçekleşecek.

 3. Redwal
  Nisan 1, 2011, 5:17 pm

  Bu nedir kardeşim herkes bir imamın ordusudur almış gidiyor.Gülen yenimi dünyaya geldi.40 yıldır aynı Gülen.Okulları yurtları dershaneleri ve ona inanan insanları ile onyıllardır var zaten.Yeni mi farkettiniz .Yoksa köşeye sıkıştığınız için saldıracak yer mi arıyorsunuz.

  Bu hareketler sizi kurtarmaz,ÇETENİZİN işi bitti, ergenekonmuş falanmış cuntaymış danışday baskınıymış rahip cinayetleriymiş suikastlermiş cuntaymış artık yemez. .
  Ümüğünüze çökerler..

 4. Mart 31, 2011, 11:19 pm

  imaminordusukitabi.wordpress.com

 5. Benhur
  Mart 31, 2011, 9:30 pm

  Bunlar herşeyi cemaatin üzerine yıkmaya çalışıp aradan sıyrılmaya çalışıyorlar.Ulan Şemdinliyi de mi cemaat bombalardı.pkk andıcını da mı cemaat yaptı,sincanda tankları cemaat mi yürüttü.Adnan Menderesi de mi cemaat astı.Uğur Mumcuyu da mı cemaat öldürdü,Hrat Dinki de mi cemaat öldürdü.Danışdayı da mı cemaat bastı,malatya da zirve yayınevi katlimaını da mı cemaat yaptı,rahip santaroyu da mı cemaat öldürdü..
  Lan siz adamla dalga mı geçiyorsunuz..

 6. بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
  Mart 31, 2011, 8:44 pm

  Konuşulan kişinin hakkında çok fazla bilgisi olmayan kimse, konuştuğu kişinin hakkında herşeyini çok iyi biliyormuş gibi konuşmasın.
  Yoksa herşeyi biliyormuş gibi yorum yazan kardeşim; sende Mehmet Baransu nun dediği gibi(yaklaşık olarak) “…önce konu hakkında yorum yaparlar, ondan sonra o yorum gerçek bir bilgiymiş gibi onun üzerinden atıp tutarlar…hatta kitap yazarlar…” savurup geçenlerden misin?
  Daha düne kadar bu milletin tüm değerlerini 5 paralık edenler nasıl oluyor da bugün kıymetli oluyor. Bırak cemaati sen milletinin değerlerine bile bu laflarla sahip çıkamıyorsun.
  Türk milleti özüne dönmeye çalışıyor sırf çamur atmak gündemi bulandırmak isteyenler hep bu tip zamanlarda zaten tarikat, cemaat der. Bunu diyenler 28 şubatta da islamin 5şartını bilmeyenleri alim ulema yapıp gündeme oturdular. Bugün sizin yere göye sığdıramayıp sürekli üzerinden siyaset yapmaya çalıştığınız Fethullah Gülen in bile binlerce kitabı var. aç oku ne yazıyor. Kaç tane gazeteciyi eleştiriyor, kaç tane darbe sözcüğü geçiyor. Eğer sen “tebliğ” kelimesinden darbe anlıyorsan senin din hakkında ki bilgilerinden eksiklik anlarım. Senin dinin sana benim ki bana diyebilirsin ama unutma mümin müminin aynasıdır. Varsa eksiğin hangi konu olursa olsun kaynak göstererek yardımcı olabilirim. Doğruya doğru haklıya haklı demesini bilip bugünkü olanaklara ve millet adına sosyal fayda adına yürütülen çalışmalara şükür etmeliyiz, ki ve insanlık ölmemiş diyelim.
  Selametle…

 7. hakan
  Mart 30, 2011, 9:18 am

  niçin tamamen masum kişilermiş gibi bir hava estirmeye çalışıyorsunuz anlamıyorum. Allahın bildiğini kuldan saklamak niye?. Elbette din denince akla hoca efendi geliyorsa zaten bir sapkınlık var bu işte! harbi olun adam gibi evet biz bu işin tamamını ele aldık, cemaat olarak elimizden geleni yapıyoruz, bizim düşmanımız Atatürk cumhuriyeti ve onu korumaya çalışanlar deyin! yiyorsa!!!

 8. manifesto
  Mart 29, 2011, 10:06 pm

  Bu Ergenekoncuların hocadan epey kuyruk acıları var.Din yeni mi aklınıza geldi lan Allahsızlar.Başörtülüler yıllarca süründürülüyorken,müslümanlar şapka takmıyor diye idam ediliyorken,kürt çocukları Türküm diye böğürtülüyorken,masum insanlar darağacına giderken aklınız neredeydi.Gülen hoca gücünü çetelerden almıyor ona ilişemezsiniz.Sizin dinsiz atanız en çok Bediüzzaman’a çile çektirdi zulm ettirdi.Ne oldu kim kaybetti.Siz ancak Yalçın Küçük gibi pkk nın kucağına oturmuş Doğu Perinçek p.ç lerinin kucağına oturursunuz.Ve milleti lafını da ağzınıza almayın.Milletten aldığınız dersler yetmedi.Madem öyle 12 Haziranı bekleyin.Korkusuz savcımız bu çeteci çukur devletçi cuntacı nekadar pe..venk var ise toplamaya kararlı.

 9. ne mutlu türküm diyene
  Mart 29, 2011, 9:54 pm

  imam kayıga bindi halkın elinden ne amerika nede ALLAH tan korkmaz kuldan utanmazlar yüce dinimizi sizler gibi basiretsiz insan ların oyuncagı yapmıyacagız Ülkemiz insanı birzamanlar Allah Allah Edaları ile zafer kazanıyordu şimdi ise Allah Allah edalarıyla soyup sogana çevriliyor bu imam birgün amerikanın kucagından kalkıp türk halkının kucagına oturacaktır elbet o günler çok yakın o zaman kim kuratarbilecek dikkat edin bu söz edilen imam kimin kucagında oturuyor kimlere hizmet ediyor imamın kucagında oturdugu ülkeler dün ırakı bombalıyordu şimdi ise libyayı ALLAH sizlere akıl fikir versin

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: