Başlangıç > GÜNCEL > Olmadı Ahmet ALTAN hemde hiç olmadı..

Olmadı Ahmet ALTAN hemde hiç olmadı..

“PKK, büyük fedakârlıklarla, binlerce insanını kaybederek bu ülkede Kürtlerin yaşadığını, “Kürt” bile diyemeyen insanlara öğretti, “Kürt sorununu” toplumun gündemine soktu.

Benim görebildiğim kadarıyla bundan öteye silahla gidilebilecek bir yol yok.”

Yukarıda ki satırlar TARAF gazetesi yazarı Ahmet ALTAN’a ait.Bir örgüt propagandasından başka bir şeye benzemeyen suçu ve suçluyu öven bir yazı.Benim için Ahmet ALTAN artık ağzı ile kuş tutmuş olsa da bir değeri bir kamet-i kıymeti yoktur-bitmiştir.Kundakta ki bebeğe varıncaya kadar kurşunlamaktan haya etmeyen çocukları bombalamakla dava savunduğunu savunan bir caninin işleyebileceği tüm vahşetleri işlemiş bölücü ötgüt ancak böyle meşrulaştırılmaya çalışılırdı sanırım.PKK içinde sertlik yanlısı kesim olsa ne olur önderlik diye Apo’dan bahsetsen ne olur.Kürt sorunun da PKK’nın taraf olamayacağını bertaraf olması gereken bir pislik olduğunu anlayamamış olması derinden üzücü.Neymiş ülkeye Kürt sorununu öğretmiş miş.Şimdi sormak gerek ona acaba Kürt sorunu ile yüzleşme ölülerle mi gerçekleşti yoksa Türkiye’nin demokratikleşmesi süreci ile mi gerçekleşti?Patlatılan bombalarla mı öğrendik kürt sorununu yoksa fikir özgürlüğünün artması sivil insiyatifin ilerlemesi ile mi öğrendik?
PKK hiç olmasaydı hiç kan dökmeseydi emin ol Ahmet Altan, Kürt sorununu bugün çözmüş olurduk.Bunu anlayabilecek erdeme ve yeteneğe sahipmidir bilemiyoruz tabi.

 1. abdulkerimkilic
  Nisan 3, 2011, 10:25 am

  azönceki yazımda son kısmı yanlış yazmışım düzeltiyorum: VE BUNA İNAN HERKES ÜZÜLÜYOR AMA SONUÇTA…… UMARIM YUKARIDA Bİ YANLIŞ ANLAŞILMA OLMAZ…..

 2. abdulkerimkilic
  Nisan 3, 2011, 10:22 am

  neden olaya tek taraflı bakıyosun?neden işkence edilmiş kürtlerden bahsetmiosun? yaptığın şey tam olarak DEMAGOJİ… ayrıca en önemli şeyi unutuyosun. ahmet altanın bir insan olarak, insan öldüren bir örgütü(ister gerilla,ister terörist desin) böyle betimlemesinin asıl amacı marjinal bırakılmış bir kesmi 50.000 gibi iyi bir tirajlı gazetede dillendirmek(bu insanların savunuculuğunu yaptığını söylemiyorum). mesele tam olarak İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ meselesidir.sonuçta evet insanlar ölüyor ve buna inan herkes suçlu ama sonuçta bunları bitiremeyen bu örgüt değil devletin ta kendisi, kendi acizliği!!!

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: