Başlangıç > ATATÜRK GERÇEĞİ > Olay “Teyzem Latife” Kitabı, Atatürk’ün oğlu mu var?

Olay “Teyzem Latife” Kitabı, Atatürk’ün oğlu mu var?


“Bazı gerçekleri açıklamanın artık vakti geldi” diyen Latife Hanım’ın yeğeni Mehmet Öke, 86 yıl sonra teyzesi ve eşi Atatürk’e dair bilinmeyenleri anlattı.

Bu kitap onyıllardır saklanmış Mustafa Kemal’e dair bir çok gizli gerçeği de ortaya çıkaracak cinsten.

*ATATÜRK ANNESİNİN CENAZESİNE NEDEN KATILMADI?
Hint Müslümanlarından gelen paralar niçin Kurtuluş Savaşı’nda harcanmadı ve İş Bankası’na sermaye oldu?

*Enver Paşa’nın Mustafa Kemal ile arasındaki husumetin sebebi aslında neydi? Atatürk Vahdettin’e niçin, “sakın bu savaşa son vermeyin” dedi?

*Mustafa Kemal Anadolu’ya giderken Atatürk’e ne sözü verdi?

*Atatürk’ün çocuğu var mıydı, çocuğu olmuyor muydu?

*Latife Hanım Fransa’dan Türkiye’ye hangi gizli belgeleri getirmişti?

*Atatürk annesinin cenazesine neden gitmedi, neden onun ölümünden bir hafta sonra evlendi?

*Latife Hanım’ın babası Muammer Beyin elindeki İş Bankası hisse senetlerini Atatürk yarı fiyatına niye geri aldı?

*Lozan’a kimler karşı çıktı ve bunun için kim öldürüldü?

*Türban konusunda Latife hanım neden, “emirle devrim olur ama emirle evrilme olmaz” dedi?

*İsmet Paşa ve Fethi Bey neden yumruk yumruğa kavga etti?


Atatürk hem Latife Hanım’a hem de onunla evlenmek için ayrıldığı eşi Fikriye Hanım’a bir nevi metres hayatı yaşamayı teklif ediyor… Ancak her iki kadını da Atatürk’ün teklifine hayır cevabı veriyor…

LATİFE HANIM ATATÜRK’E “EVLENERİM AMA METRESİM OLMAM” DEMİŞ

“Gerek Lord Kinross’un, gerek daha başka yazarların belirttiği gibi; Mustafa Kemal, Beyaz Köşk’te Latife Hanım’dan o kadar etkileniyor ki, beraber olmak istiyor. Ancak Latife Hanım tabii ki asla bunu kabul edebilecek yapıda biri değil

ATATÜRK NİKAH İÇİN GECE VAKTİ İZMİR’DE İMAM ARAMIŞ

Mustafa Kemal Paşa birliktelik teklifini bir adım ileri götürmeye karar vererek, gece vakti İzmir sokaklarına çıkıp bir müftü bularak imam nikahı ile evlenmeyi teklif etmiş. Ancak Latife teyzem babasının olmadığı bir ortamda gerek kendisinin, gerekse Paşa’nın onuru açısından bunu kabul etmemiş. İzmirliler, Türkiye ve dünyanın gözü önünde bunun yakışık almayacak bir hareket olduğunu belirtiyor. Kendisinin İslam dinine göre reşit olup istediği kişi ile evlenme hakkına haiz olmasına rağmen, babasının ve ailesinin onayı olmadan bunu yapmayacağını ve gizli tutulacak bir imam nikahını kabul edemeyeceğini açıkça söylemiş.

ATATÜRK, LATİFE’Yİ ÖPMEK İSTEYİNCE…

Paşa ikinci defa ısrar ederek, aşkını, beğenisini ve düşüncesinin ne kadar derin ve gerçek olduğunu göstermek için Latife Hanım’ı öpmek üzere eğilmiş. Bunun üzerine Latife Hanım, terastaki büyük mermer masanın üzerinde duran esir komutan Trikopis’in beylik tabancasını kaparak havaya üç el ateş etmiş ve Paşa’ya, eğer buna devam ederse dördüncü kurşunla kendisini vuracağını, zira Paşa’nın bu memlekete elzem olduğunu ancak kendisinin önemsiz olduğunu söylemiş.

Bu sırada koşup gelen korumalar ve yaverlere Paşa, ata binen, fayton kullanan Latife Hanım’ın iyi bir silah atıcısı olduğunu söylemesi üzerine iddiaya girdiklerini söylemiş. Deneme yaptıklarını ve İzmir’de böyle iyi silah kullanan hanımlar varken, Yunanlıların zaten savaşı kaybedeceklerinden emin olduğunu söyleyerek hem espri yapmış, hem Latife Hanım’ı onurlandırmış ve gelenleri geri göndermiş.

Paşa hayranlık ve şaşkınlık karışımı bir şekilde, “Bunu gerçekten yapar mısınız?” diye sorunca, “Siz savaşlar kazanmış bir komutansınız, saldırmayı da, ricatı da ne zaman yapacağınızı bilirsiniz. Siz durabilirsiniz ama ben sadece genç bir kızım, siz durmazsanız ben de duramayabilirim,” demiş ve eklemiş, “O zaman siz de ben de içinden çıkılmaz bir duruma düşeriz. Ama ben Latife Uşşakiyim, öyle ya da böyle canıma kıymak pahasına da olsa sizi durdururum ama size kıyamam,” demiş.

Latife Hanım’ın bilgisine, terbiyesine zaten hayran olan Paşa bu cevap üzerine kendisine meftun olarak, “Sana inanıyorum Latif,” dedikten sonra (ilk olarak burada Latif demiş) ciddileşerek “O zaman ‘Küçük Hanım’ İzmir’in kurtuluşunun simgesi olan bu tabancayı cesaretinizin bir nişanesi olarak size hediye ediyorum. Zatı alinize bir kasıt olduğunda kullanırsınız. Ancak bir daha benden size bir kasıt gelirse rica ederim kendinizi değil beni vurunuz. Zira sizin güzelliğinizin ve memlekete ileride çok faydalı olacağına inandığım zekanızın ve bilginizin bu dünyadan ayrılma sına gönlüm razı olmaz. Ben ahirete gidebilirim ama gittiğim her yere senin sevgini ve kara gözlerini, kara kalbinle beraber (evlilik teklifini reddetmesini kastederek) götürürüm,” demiş. Latife teyzem bu romantik laflar üzerine yumuşamış ve kendisinin de onu sevdiğini ama bu şekilde olmasının imkansız olduğunu söylemiş.

Muammer Bey’in olmadığı bir ortamda Latife Hanım’ın, imam nikahı ile dahi olsa böyle bir birlikteliği kabul etmesi, karşısındaki kişi Mustafa Kemal dahi olsa mümkün olmayan bir şey. Bazıları bundan hoşlanmayabilir, imam nikahı ile alır mıymış, almaz mıymış, öyle miymiş, böyle miymiş diye. Zaten o devirde başka nikah türü yok. Bu bilgiye ulaşmış bazı yazarların da belirttiği gibi, gizli kalacak bir beraberlik teklifi var ama bunun reddedilmesi de var. Bunun üzerine resmi evlenme teklifini İzmir’den ayrılacağı gün yapıyor. Bu evlenme teklifinde, Latife teyzemin de anlattığı gibi, dört gün boyunca konuşuyorlar ve “Fikir birliğine vardık,” diyorlar.

FİKRİYE HANIM KÖŞKÜN KAPISINA DAYANDIĞINDA…

Gözlerden kaçan önemli bir başka detay daha var. Fikriye Hanım, Köşk’ün kapısına dayandığında Paşa ve eşi Latife Hanım’ın Çankaya’da olmadığı kendisine söyleniyor. Ancak Gazi ve Latife Hanım o sırada Köşk’ün üst katında misafirleri Fethi Bey ile Galibe Hanım’ı ağırlıyorlar, birlikte kahvaltı yapıyorlardı. Galibe Hanım’ın anlattığına göre silah sesi geldiği zaman, suikast girişimi olduğu endişesiyle hanımlar masanın altına saklanmışlar. Bu durum, Paşa ve eşinin aslında Fikriye Hanım’ın köşke ikinci gelişinden haberleri olmadığını gösteriyor, onun ispatıdır.

Daha sonra Fikriye Hanım’ın yeğeninin anlattığına göre, babası (Fikriye Hanım’ın kardeşi) hastaneye gittiğinde Fikriye Hanım ölmüştü. Babası, oradaki hastaların, sırtından vurulan bir kadının getirildiğini ve sürekli, “Alçaklar beni vurdular,” diye bağırdığını söylediklerini anlatıyor. Yine hastaların anlatımına göre kurşun deliği elbisesinin sırt kısmındaymış. Sonra Fikriye Hanım’ın kardeşine bu olayı fazla kurcalamaması söyleniyor. Gelibolu’da kaldığı yerdeki özel eşyaları, mektupları, günlükleri gizemli bir şekilde ortadan kayboluyor. Tabii şurası da çok acıdır ki, bu olay gazetelerde, “Paşa’nın uzak bir akrabası maalesef intihar etmiştir,” diye yazılıyor…

ATATÜRK’ÜN OĞLU MU VAR

Kitapta çok tartışılacak başka bir anlatım da yer alıyor; “Fikriye Hanım Atatürk’ün üvey babası Ragıp Bey tarafından akrabası. Mesela Abdürrahim Tuncak, Mustafa Kemal’e çok benzer. Abdürrahim Tuncak, Mustafa Kemal kabakulak geçirdiği zaman Zübeyde Hanım tarafından Halep’e götürülüyor. Bu kadar küçük bir çocuk bu kadar yaşlı bir kadın oğlu ölecek diye on yaşındaki çocuğu yanında götürüyor, bırakmıyor. Zübeyde Hanım’ın niçin bu çocuğu oraya götürdüğü soru işareti. Bize göre bu Abdurrahim Tuncak’ın Mustafa Kemal’in oğlu olduğununun önemli bir işareti. Aralarındaki benzerliğe bakılırsa onun Fikriye Hanım ile Mustafa Kemal’in oğlu olma ihtimali de var.”

 1. OnceVatan
  Kasım 6, 2017, 10:15 pm

  Ataturku sevmeyen ya PKKlidir, ya ermeni yada Arab seyhi koleleri, biatci subyanci Dinciler, dindar degil, kadindusmani dinciler. YASASIN ATATURK. Geberin, sevgisini alamayacaksiniz. Onun seviyesine gelin once, faydasiz Tayfa

 2. tay
  Kasım 6, 2017, 10:08 pm

  Adi ve yalan bilgilerle dolu site. istiklal savasindan yarasi olan zumrenin kalintilarinin intikami bir site. latife hanimin kendi dilinden Kitabi var. ataturkun oglu olacakta saklayacak. tam bir Cumhuriyet dusmaninin bellkide dinci guruhun adi sitesi. Ataturkun Hayati muamma degil, herseyi ortadaydi, serefsizler, vatan dusmanlari

 3. Rahman
  Ocak 16, 2013, 10:12 am

  BIN BIR SURAT

  Kemalizm bazen bir ideoloji, bazen isyankâr bir ruh hâli, bazen bir çağdaşlaşma projesi olarak çıkıyor karşımıza. Kimilerine göre Türk Solu kemalizmin devamı. “Hayır” diyor kimileri, Kemalizm evrensel solun Türkiye’deki şeklidir. Kemalizm bazen de bir din olarak kendini gösteriyor. İnsanlar bir dağa düşen gölgede, bulutlarda Atatürk’ü görüyorlar. Ona “yaratıcı” diyorlar. Hamd ve şükran duygularını ifade ediyorlar. “Bizi izlediğini biliyoruz Atam” diyerek onunla konuşuyorlar.

 4. mustafam kemalim
  Ağustos 2, 2011, 10:04 pm

  ne iğrenç bir site takunyacı o. çocuklarıyla dolu

 5. Osmanli Torunuyum
  Mayıs 24, 2011, 7:48 am

  Arkadaslar Atatürkcüyüm diyenler onu nasil tanirlar?nasil bilirler?gercekler okadar iyi gizlenmiski.Ingiliz Savas dosyalarinda Atatürkü Samsuna yollayanin Padisah oldugu acikca söyleniyor.Eger gercekten bir arastirilsaydi,tabular birer birer düserdi.Bugünkü Atatürkcüler gerceklerden cok korkuyorlar. Latife Belgeleri 50 Sene sonra aciklanacakti.50 sene ardindan 3 sene gecti ve hala gizli tutuluyor.Eger olayi sif Türk gözüyle bakarsaniz,olaya icinde olan Ingiliz,Fransiz,Yunan,Ermeni gibi belgeleri incelemezseniz,tek yanli bir Atatürk görürsünüz. Soru
  1. Nicin Atatürk Vahdettin’le bulustugu geceyi bir Ingiliz Gazeteceyiye anlatti ve bu yazi Ingiliz basininda yayinlandi?
  2. Samsuna önce Atatürkmü yoksa Kazim Karabekir’mi cikti?
  3. Kurtulus Savasini önce kimler baslatti? yoksa tek tek isyanlar varmiydi ve Atatürkü yollama sebebinin bu isyanlari bastirmakmiydi?
  Atatürkün anlattigi gibi son Padisahimiz Vahdettin han onu cagirip, Isyanci guruplara emirler verip, Mustafa Kemalede kendi kesesinden Paralar verip birde Altin Saatini söylüyor.
  4. Atanin Istanbulda bir Ermeni Bayanla Ask yasadigi, ve bu Bayanin Ermeni Diyasporada ajan oldugu, bu bilgiler Ingilizlere gittigi kanitlardan ortaya cikiyor.
  Cemil Cölasan Cumhurriyet arsiflerini okudugu ve bu bilgileri gizliyecegine dair yemin ettigi ne kadar dogrudur?
  Son soru.
  Ne zaman bu Putlandirilmis kisinin sifresi cözülecek?
  Selamlar saygilar
  Kim

  • Enem
   Kasım 6, 2017, 10:44 pm

   Osmanli torunuymus. Osmanlinin Koku hiristiyan ulan, bilmiyorsan ogren.Turkletride sevmezlerdi.osmanlinin ancak kapi bekcisi olursunuz.Osmanli sizin gibi bagnazlari kabul etmiyor, kalkmis torunculuk oynuyorlar budalalar. guru Tayyib bayagi gaza getirmis sizi, sultan olacak ya. Tam gerizekalilara ozgu yazi paylasimi.

 6. baha
  Mayıs 8, 2011, 10:44 pm

  bir yazida Atatürk’ün cok sevdigi köpegi kiskanclik sebebiyle elini isirdigi icin, Atatürk’ün haberi olmadan öldürülüyor ve derisi yüzülerek ici doldurulup ilaclaniyor, cürümesin diye…fikriye de buna benzer bir bahaneyle Atatürk’ün cevresi tarafindan, Atatürk’ün haberi fikri onayi alinmdan, haberi olmadan öldürülmüs olabilir. icimdeki bir ses cumhuriyetin 100. yil dönümüne kadar tüm gerceklerin ortaya cikacagini söylüyor. bu benim de dilegimdir. INSALLAH. cünkü büyük misyon yüklenmis insanlarin özel hayatlari topluma isik tutar en azindan ayni zaman diliminde yasanmis ve karanlikta birakilmis diger tarihi gerceklere. örnegin hz Muhammedin hayati tüm ayrntilariyla bilinir ki bu da Müslümanlara iyi bir kaynaktir ahlak bilimi ve egitimi icin ya da devrin sosyalajik yapisi hakkinda bilgi almak icin vs. ve müslüman kisi kendini hz Peygamberin bir aile ferdi gibi hisseder kendini bu sebeple…

 7. baha
  Mayıs 8, 2011, 10:13 pm

  Atatürk bircok kisinin sevgisini kazandigi gibi bircok kisinin de düsmanligini kazandi. bu sebeple kendi cocuklarinin varligini duyuramadi. cünkü onun da korkulari vardi; ondan nefret edenler cocuklarini hedeflerine koyabilirlerdi. belki de cocuklarinin gizli kalmasi kararina na yakin arkadaslari da etki ettiler. belki bilmedigimiz baska cocuklari da vardir. burdaki yorum yapmis olanlar neden DNA testinden bahsetmemisler merak ediyorum. bu kadar mi geri kafali korkak birakilmisiz. DNA testi kesinlikle yapilmali. bir de ATAnin zehirlenerek öldürüldügü tezini arastiirmak cin bu sart. bu ülke halkinin gercekleri ögrenmeye hakki var.bir ihtimal daha var ki o da Atatürk’ü sevenlerin kabul edecegi türden birsey degildir; cumhuriyeti kuranlar ve Mustafa Kemali baskan olarak ayarlayanlar, avrupayi yönetenler olabilir. ingiliz veya mason ne farkeder ki? sonucta cumhuriyetin kurulusundan baslayip devam eden suanki hal aci.hem de cok. cumhuriyetten sonra kan hep akti analar hep agladi ve hala tablo ayni. keske osmanli hep devam etseymish. belki suan daha iyi bir durumda olurduk. osmanli cok iyi bir planla yok edildi. belli. önce zayiflatildi sonra da son darbe…

 8. MELİKE
  Mayıs 2, 2011, 2:52 pm

  ATATÜRKÜ ELEŞTİRMEK VE YARGILAMAK SİZE Mİ KALDI HERKES İŞİNE BAKSIN ÖNCE ATATÜRKLE İLGİLİ OTURUN İKİ KİTAP OKUYUN CUMHURİYET TARİHİNİ ÖĞRENİN ONDAN SONRA BURADA ATIP TUTUN SİZİN GİBİ KÖHNE ZİHNİYETLER YÜZÜNDEN BU ÜLKE İLERLEMİYOR VE HER GÜN DAHA GERİCİ VE YAŞANILMAZ BİR ÜLKE HALİNE GELİYOR

 9. budaz
  Mayıs 1, 2011, 12:43 am

  yazıklar olsun yüce ata ya sövene ne zannediyosun sen kendini.benim eşim dogulu bilip bilmeden atıp tutmayın sevmiyo falan diye biz bir milletiz sen git önce padişah denen adamların yaptıklarına bak kesip asmadık adam birakmamişlar.bir dünya çoçuk kimin kimden oldugu belli degil atatürk ü agzınıza besmeleyle alın latife hanım yazısıda abartmadan başka bi şey degil kadına bıraksan neler yapardı ata için,şimdi yok ögleydi böyleydi falandı fıstıktı diyosunuz senmi ordaydın da konuşuyon.ATATÜRK RÜYASINDA EFENDİMİZİ GÖREN ŞANSLI İNSANLARDAN BİRİSİYDİ KOCA KAFALI BUNUDA BİL.ATATÜK DEMEK DÜNYA DEMEK KİMSENİN GÜCÜ HEYKELİ DAHİ OLSA ONU YIKAMAZ BUNU ANLADINMI…..

 10. Nisan 28, 2011, 8:59 pm

  buraya yazılan ve yazanlar dikkatli konuşun T.C. kurucusu ulu önder ATATÜRK hakkında yazdıklarınızı ihbar ediyorum ve ATATÜRK hakkında kötü yazanları ihbar etmek istiyorum nerede bu vatanı koruyan polis ve savcılar bunları niye içeri atmıyorsunuz BU ÜLKEYİ KURAN VE BİZLERİ YABANCILARIN ELİNE BIRAKMAYAN ATATÜRK’ümüze hakaret eden insanları niye içeri atmıyorsunuz vatan hainleri onlar soruyorum ne oldu bu ülkeye.

 11. Zorbey
  Nisan 20, 2011, 5:44 pm

  Sivaslı Kemalist denen sürpüntü.Şöyle mi düzeltseydim Sivaslı Kızılbaş..

  Mustafa Kemal’e hiçbir borcumuz yok.Bizim mustafa Kemal dan önce de vatanımız vardı.Milli Mücadele komutanı diye de biz namusumuzu onun apış arasına bırakacak değiliz.Millete yaptığı kahbeliğin er yada geç hesabı da sorulacak.Herşeyin zamanı var.İnkilap diyerek bu milletin anasını sikti millet de onun anasını sikecek..

  O beton kemallerin boynuna zincirler takılıp LENİN heykelleri gibi parça parça edildiği günleri de göreceksin..
  Kızılbaşlar ona elbette namusunu teslim edebilir bunda özgürsünüz.

  • ruşen
   Mayıs 7, 2011, 10:06 am

   bak arkadaşım kızılbaş dediklerin varya işte onlardan kork gelip senin o cahil kalmış kafanı kırmasınlar bugun varsan ve bu sitelerde aptalca kelimeler kulananabılıyorsan ve anen kızkardeşin cevrende tanıdığın bayanlar geçmişteki tüm bayan akrabaların namuslarına helalsizlik gelmediyse bilki bunu ulu önderimiz ATATÜRK ve onun mucadele arkadaşlarına borclusunuz yazıklarki size atalarınızdan canları bahsına korudukları bu vatanı sizin gibi kendini bilmez insanlar böyle hakaretler ederek onların kemiklerini sızlatıyorsunuz ve kızılbaşlar yani alevilerede bir daha dil uzatma sen ne biliyorsunda ne yazıyorsun hiç kızılbaş birini tanıdınmı eğerki tanımış olsaydın bunları yazmaktan utanırdın

 12. sivasli kemalistler
  Nisan 15, 2011, 1:07 am

  evet sunuda soylemek de fayda var, tarikatlar ve kurtler
  ataurku sevmiyor, okumadan , arastirmadan, kaynaga inmeden attiginiz camurlarin aynisini sizler icin de soyluyorlar.
  bugun ermenilere destek vererek turkiye cumhuriyetini zora sokmaya calisan kurt kardeslerimiz, turk-ermeni savasinin baslangicinin sebebini acaba biliyormusunuz? ben soyleyeyim barbar kurtlerin ermenileri dogramaya baslamasiyla cikmistir ve ardindan ermeniler ayni hizla cevap vererek kurtleri dogramaya baslamistir ve imdadiniza bugun begenmediginiz turk ordusu yetismistir ve hemde ataturkun emriyle.
  a ya siz sakalli yarim metreye vurmus, cubbeli takkeli takunyali arkadaslar sizlere ne demeli ?
  2 tane sahtekar din adami halki kandiriyor diye asildigi ve dinimize laf getiriyor diye asildigi icin ataturke hakaret mi ediyorsunuz?
  ata meclisi acarken kuran okutarak acarmis,
  amasya beyannamesinde bu cunhuriyeti turkler ve kurtler beraberce kurmustur demistir. bunlari ve daha bir cok gercegi bilmeden arastrmadan ataya dil uzatanlari lanetliyorum.

 13. sivasli kemalistler
  Nisan 15, 2011, 12:58 am

  oyle yada boyle,bence burada bir cok yavsak kafasina gore salliyor.
  bunlarin cogu sakalli takunyaci, yalanci sahtekar ibnelerden olusmaktadir.
  bugunun ibneleri askerligi bile parayla yapmaya usenen, ariza, sakat sukat raporlari alip kendine curuge cikartan esekler.
  siz o zamanlar aslerlik yapsaydiniz, o kadar egitimsiz, cahil askeri komuta etseydiniz de gorseydim sizi.
  gunumuz turkiyesinde ulkemizin daha baskentinin adini bilmeyen, cok basit sorulara sacma sapan cevap veren essekler
  konu ataturk oldugu zaman hep bir agizdan ayni sarkiyi soyluyorsunuz.
  evet sizler satilmis, ebeleri duduklenmis, gaylersiniz, ataturk sizinde ebenizin uzerinden gecseydi, yada yunanlilarin, ingilizlerin, italyanlarin, fransizlarin, sizin ebenizi durtmelerine musade etseydive bugun adiniz, marko, dimitri, sarkiz olsaydi her sey iyi olurdu ve ataturke hayranlik duyardiniz.
  bence ataturke dil uzatmadan once 18 ay yaptiginiz askerlikte gecirdiginiz zor gunleri hatirlayin, ondan sonrada bir omru bu ulkeye askerlik yapmaya adamis bir kahramanincepheden cepheye nasil kostugunu okuyun ve hatirlayin derim,

 14. UMUT
  Nisan 12, 2011, 8:56 am

  SADECE YAZDIKLARINDAN ŞUNA CEVAP VERECEĞİM;

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR İNGİLİZ PROJESİ DİYECEK KADAR HAİNLEŞMİŞSİN.

  YAZIKLAR OLSUN.

  KEMALİZM MUSTAFA KEMAL DÖNEMİNDEN SONMRA UYGULANMADI. REFAHA ULAŞTIRAMADĞINI NASIL ANLIYORSUN?HERHALDE 1930 LU YILARDA YAŞADIN?

 15. senay
  Nisan 12, 2011, 8:29 am

  sahte kahraman dediğin insanın geçmişte yaptıklarını dikkatle okusan iyi olur.şuanda onun önderliği olmasa idi türkiye topraklarında türk olarak yaşayamıyacaktın.emparyelizmin altında kalacaktın tek başına değil ama cesaret adına ilim adına fikir adına liderimizdi.bizleri refah seviyeye çıkaran yaptığı reformlarla-devrimlerle ilerlememizi sağlayan kişi kimmiş bir bak bakalım geçmiş tarihimize.senin gibiler ve düşünenlerin bilgi cahilliği içinde olduğu belli.ölümünün üzerinden 73 yıl geçmesine rağmen yabancı devlet adamları tarafından bile yaptıkları övgü ile bahsedilirken….tarihi bir daha okuyun …..

 16. cenk erhan
  Nisan 9, 2011, 7:44 am

  kitabı okumadan yorum yapmayın çok şaşırabilirsiniz sonra, her anlatılana inanmayın Ata’nın lehine yada aleyhine de olsa. bu kitap işte tüm sorunlu noktaları anlatıyorum diyor, kapakta, bakalım göreceğiz…. merakla bekliyorum alıcam kesin

 17. manifesto
  Nisan 7, 2011, 8:56 pm

  Mustafa Kemal hakkında yazılacak söylenecek çok şey var da malum bu ülkede ifade hürriyeti olmadığı için şimdilik o nazik konulara girmiyoruz.
  Ancak Latife Hanım’ın saklanan Mustafa Kemal’e yazdığı küfürlü mektupları da açılacak olursa nasıl bir yaşam sürdüğü daha net anlaşılacak.
  Annesinin vefatından bir hafta sonra evlenen ve annesinin cenazesine dahi gitmeyen bir ZEVAT için söyleyecek söz var mı ki?
  Şunu da tartışmalıyız artık,Ali Rıza Efendi Mustafa’nın üvey babasıdır.Yani Zübeyde Ali Rıza ile evlendiğinde Mustafa doğmuştu bile.

  • Gercekler
   Kasım 6, 2017, 10:52 pm

   Pradon ama dusunce hurriyetine inaniyorsan, peygamberinin de 9 yasi da aiseyi duzdugunu, savaslardan ganimet aldigi kocasini oldurdukleri yahudi safiyeyi bir gecede esledigini. Millete 4 kadin derken kendine 12 Kadinilayik gordugunu de anlat emi

 18. UMUT
  Nisan 6, 2011, 11:35 am

  ÇOK CAHİLSİNİZ.

  CAHİL İNSAN KENDİNİN BİLE DÜŞMANI İKEN,BAŞKASINA DOST OLMASI NASIL BEKLENİR?

 19. Mason KemaL
  Nisan 5, 2011, 9:23 pm

  Bu nasıl bir yaratıkmış arkadaş.İnsan evladı değilmiymiş bu.İnsanın kaç tane annesi olur.onun cenazesine gitmez mi insan yahu.Köpek bile anasına ağlar.Cehennemin dibine git.Nereye geziyorsan ertele anana vazifeni yap öyle git.Yoksa …neyse herkes biliyor zaten
  Hem de sen annenin ölümünden tut bir hafta sonra da karıyı koynuna al.
  Yuh artık bu nasıl mide
  Ya geceyarısı azmışlığına ne demeli?
  Latife ırzını kurtarma derdinde Mason Kemal de imam bulup kadınız düzme derdinde.Eee normal bu hayatı da o mihvalde geçmedi mi.Paşanın karılara düşkünlüğü bilinirdi zaten.Size youtube de ki mason kemal belgeselini izlemenizi tavsiye ederim

  • gökalp
   Nisan 7, 2011, 7:45 pm

   sen kimsin lan atatürk e hakaret ediyosun,sen önce dinimizde olan ölünün arkasından konuşulmaz düsturunu öğren armut kafa…önce delikanlı ola adını açıkça yaz

  • pelin
   Nisan 9, 2011, 3:22 pm

   sen ve senin gibi nankörler utanın kendinizden. sen kim oluyosunda laf ediyorsun tırnağının ucu bile olamayacağın ATATÜRK’ümüze doğruluk payı bile olmayan yalan yanlış bilgilere inanmayınnnn!!!!

 20. UMUT
  Nisan 5, 2011, 9:09 pm

  BU İDDİALARIN GERÇEKLİK PAYI YOKTUR.BUNLAR SON DÖNEMDE ARTAN ANTİ KEMALİZMİN ÜRÜNLERİDİR.TEK BİR BELGE GÖSTEREMEZLER.

  ÖLMÜŞ BİR İNSANIN BUNLARIN AKSİNİ KANITLAYACAK HALİ YOKTUR.KALDI Kİ ÜSTÜN BİR LİDER HAKKINDA BÖYLE İFTİRALAR ATMAK VE BU İFTİRALARI YAYINLAMAK YAPANLARIN ŞEREF DÜZEYİNİ GÖSTERMEKTEDİR.

  DÜNYADA BÖYLE BİR LİDERE SAHİP OLDUĞU HALDE DEĞERİNİ BİLMEYEN TEK İNSANLARSINIZ (ASALAKLAR)

  BU İDDİALARDA SADECE ŞUNA CEVAP VERECEĞİM;
  MUSTAFA KEMAL ANNESİNİN CENAZESİNE KATILDI MI?;

  Zübeyde Hanım rahatsızlığı artığından Uşşakizadeler ‘in evinde oğluna hasret vefat eder.Ancak bu haber Paşa’ya nasıl haber vereceklerini düşünüyorlardı. Annesinin ölümünden habersiz olan Mustafa Kemal ,aynı saatlerde trenle çıktığı Yurt gezisinde uyumaktaydı. Gecenin ilerleyen saatlerinde gördüğü kabus gibi rüya yüzünden kan ter içinde uyanır..Bir sigara yakar ve zile basarak kompartımanındaki hizmetine bakan Ali Çavuş’u çağırıp: -“Gördüğüm rüya canımı sıktı…”der. Ali Çavuş :

  ”Hayırdır Paşam” deyince Atatürk de rüyasını anlatır: -“Pek hayır olacağa benzemiyor.Kırlık bir yerdeymişiz.Her taraf yeşillik.Birden bire sel geliyor,annemi alıp götürüyor.Endişe ediyorum.Yaverlere söyle,İzmir’e telgraf çekip annemin sağlık durumunu sorsunlar…”
  Acı haber tez gelir derler…Kısa bir süre sonra Yaver Salih’in yolladığı şifreli telgraf le gelir.Atatürk telgrafın şifreli olduğunu derhal anlayarak: -“Annem öldü mü?” Ali Çavuş üzgün bir şekilde telgrafı uzatır: –
  “Başınız sağ olsun Paşam.” Gözleri yaşla dolan Atatürk :
  “Bana malum oldu..Bana malum oldu…Bunun kabusunu gördüm ben..Anam..Zavallı çilekeş anam..Benim anam öldü başka analar sağ olsun..”
  diyerek koltuğuna çöker. Vatan hizmetinin zorunluluğu yüzünden annesinin cenaze törenine katılamaz.

  O ÜSTÜN LİDER ASALAKLARDAN OY ALMAK İÇİN HER CUMA MEDYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE CAMİDE ŞOV YAPMADI.VATAN HİZMETİNİ KUTSAL GÖREV BİLDİ.

  DEVLETİN UÇAKLARIYLA DÜĞÜNLERE KATILMADI,DÜĞÜNLERİ İÇİN DAVETİYE VERMEYE GİTMEDİ.

  SİZ VE SİZİN GİBİLER MUSTAFA KEMAL’İN AYAĞINDAKİ TOZ KADAR OLAMADINIZ!

  • sadik
   Nisan 11, 2011, 10:20 pm

   bak, bu millet bu masallara coktan doydu sen kendi yazdigina inaniyormusun, vatan gorevi yuzunden annesinin cenazesine gidememis, yalancinin tum gecmisini tobetobe, insani bu kadar aptal yerine koyuyorsunuz ya en cok ona sinir oluyorum, bana kaynak soylesene, bak ben sana onlarca kaynak sayacagim,
   1. K karabekir pasalarin kavgasi
   2. Riza nur hayatim ve hatiratim
   3. Prof. Dr. Bedii Şehsuvaroğlu Atatürk’ün Sağlık Hayatı
   4. Prof. Afet inan medeni bilgiler
   5. ugur mumcu karabekir gozuyle ataturk
   6. Dogu perincek in ikibine dogru adli dergisinde el yazmalari yayinlandi
   7. teskilati esasiye 1923 ( 29 ekim)
   daha onlarca kaynak var. bunlari okuyacak birlestirecek muhakeme yapacak ve karar vereceksin resmi yalanlari millete yutturmaya calismiyacaksin cunku cok komik duruma dusuyorsunuz artik.
   kemal sunalnin sahte kabadayi filminde oldugu gibi putkemalde ingilizler tarafindan bize yutturulan SAHTE KAHRAMAN di maalesef
   bunu soylerken bir turk olarak utaniyorum ama maalesef gercek bu, TC. bir ingiliz projesidir, inan bana soyledigim herseyin bir kaynagi var,
   son olarak sunu soyliyeyim bunca insan manyakmidirda kendi ulkesinin kurtaricisindan nefret eder, bizler ruh hastasimiyiz da bu kadar cok ataturkun ustune gidiyoruz, sence bunun sosyolojik sebebi nedir, iki sebebi olabilir ya gercekten benim soylediklerim dogru, ikincisi ise bu kemalizm bizlere en azindan halkin buyuk cogunluguna bir sey verememis onlari huzura refaha kavusturamamis, kendi halkina zulmetmis bir rejim oldugu icindir
   iki durumdada ben hakliyim ondan nefret etmekte

   • Hasso
    Kasım 6, 2017, 10:37 pm

    senin gibi serefsizler nefret eder, ama kendini Turk diye sevmeyen elin arabinin kicini oper. Adiliklerinize karnimiz Tok. Ataturk Bir kahramandir, sen ne boksun? Sizi kapi bekcisi dahi yapmayan osmanlinin gotunu kapatip, yakin tarihi Cumhuriyeti icinize sindiremiyorsunuz. osmanli bile degilsiniz. Sizi osmanli bile kabul etmiyor, kendinizi torunlari saniyorsunuz. bu vatani degil, din tucarlarini seviyorsunuz, seviyesizsiniz. ataturk citayi cok Yüksek koymus, icinizden sizin gibileri adam saymis, memleket birakmis. Size yikanmayi ogretseymis, né diye ugrasmis, bilimle, ilimle. Keske yapmasaymis ulan, sizin gibi yaratiklarla ayni memleketi paylasmak zorunda Kalmazdik. ataturku birakta bugun american projesi eskiya teyyubun torunu BOP modeli Tayyibine Bak. ayni cahil agiz, sanki bana cok demokratsiniz. Hadi ordan

  • enes
   Ağustos 22, 2011, 10:32 am

   umut arkadasim bazi gercekler agirdir bütün bildiklerin sana ögretilenlerin büyük bir yalan oldugunu ögrenmek zordur acidir.bak dün süriye tv sine bir haberci bayan cikip gaddafi icin sehit olurum diye bagirdi. vatanimi birakmam diyen gaddafi kacti hemde arkasina bakmadan.aslinda 90 sene bir hikaye anlatildi.cok kisi cekti,horlandi,asildi bu zamana kadar türk milletinin büyük bölümü demokratik haklarindan mahrup edildi. daha düne kadar irtica nedeniyle ordudan atilan askerlerin sayisi binlerce.kuzenim askerde yemek hanesinde büyük bir levha görüyordu,, burda allah yoktur,muhammedde izinde” seklinde ama bu cumhurriyet nasil kazanildi sence? dans ederekmi?icki masalarindami ?yoksa sehit vererekmi? sana tavsiyem edirnede selimiye camisine bir git,bahcesinde bir kücük müze var.kurtulus savasinda bir Mehmetcigin cebinden cikanlara bir bak. KURANI KERIM göreceksin ne bir smokin, nede raki sisesi.ISLAM Dini kullanildi.yazdiklarinin cogu sonradan gelen olaylardir su canakkalede kursun girmis herkes sasirmis kursun gümüs zigaraligina girmismis bu bir ingiliz filiminden alinmadir ve tür tarihine 1960-65 senelerinde girmistir. bir tavsiyemde ilk Cumhurriyet ilanindan sonra cikan gazetelere bir bak. Mustafa Kemali nerelere cikartiyor hasa Allahin elcisi yerine HZ Mustafa Kemal diye aniliyor. bunlar o sag oldugu zamanlara denk geliyor.nicin önlemedi dersin?saidi nursi ile bir görüsmesi oluyor Ankara Meclisinde. bilirsin Kurtulus savasi Gazisi Saidi Nursi. Hocam diyor su Ankaraya bir Heykelimi diktirmek istiyorum ne dersin? Pasa Pasa seni Heykelini diksinler diye bu Ünvani vermedi Millet diye cevapliyor Cennet Mekan.

   • OnceVatan
    Kasım 6, 2017, 10:21 pm

    Sen kendi Tayyona Back, Ataturk olmasaydi ulke bok cukurundaydi. 15 temmuzda gorduk Tayyoyu, uc bucho atti. Kendinin oyunu darbeden dali korktu kontrolden cikar diye. Dini dinheiro diye diye ortadogunun cukuruna sokacaksiniz ulkeyi. Sentiu Zayyed goturur seyhlerin. Bride kalkmis sobre tarih dersi veriyor. canakale yasadi lan nu memleket Ataturkle. Bir bitmediniz.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: