Başlangıç > KARŞI_DEVRİM > Ödev İçin Tüpraş’a Gitti Başörtülü Diye İçeri Alınmadı

Ödev İçin Tüpraş’a Gitti Başörtülü Diye İçeri Alınmadı

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Ahsen Akbulut, ödev için arkadaşları ile randevu alarak gittikleri Tüpraş tesislerine başörtüsünden dolayı alınmadı. Tüpraş, öğrencinin güvenlik gerekçesi ile kuruma alınmadı.

Akbulut; “Ödevimiz için gittik. Girişte problem yaşadım. Başörtüsü ile içeri kabul edemeyeceklerini söylediler. Üç arkadaşla beraber gitmiştik. Onların başı açık olduğu için her hangi bir problem olmadı. Ama girişte güvenlik gerekçesiyle kapalı bayanları kabul etmediklerini söylediler. Başımı açarsam girebileceğimi söylediler. Tabi böyle bir şey yapmayacağım için geri döndüm” dedi.

Olay sonrası tesisin insan kaynakları müdürü ile görüştüğünü ifade eden Akbulut; “Bana kurumun devlette olduğu dönemde de böyle bir anlayışın olduğunu söylediler. Başörtülülerin içeri alınmadığını, çalıştırılmadığını, aynı geleneği kendilerinin de takip ettiğini ve birazda güvenlik nedeniyle başörtülüleri içeri almadıklarını ifade ettiler. Doğrusu bunu da çok fazla anlayamadım. Bu ülkenin başörtülülerine ne denmek isteniyor?” diye konuştu.
Yasakçı zihinlerin bölücü zihinlerin kurumlara yerleştiği aşikar.Buralarda kimler hangi mevzileri ele geçirmiş bilemiyoruz ama bu münafıkların müslüman halkı daha fazla ezmesine göz yumulmamalı.Bu davranışın ve mağduriyetin hesabı sorulmalı.

  1. nelerle uğraşıyorsunuz
    Ekim 19, 2011, 5:48 am

    çok komiksin:)

  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: