Başlangıç > GÜNCEL > Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a Tiyatroda çirkin sataşma!

Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a Tiyatroda çirkin sataşma!

SÜMEYYE ERDOĞAN’A ÇİRKİN SATAŞMA!

Ankara Devlet Tiyatroları’nda oyun sırasında Başbakan’ın kızı Sümeyye Erdoğan sahnede ki sataşma nedeniyle tiyatroyu terketti.

Sahnede müstehcenlik içeren hareketler sergilenirken oyunculardan birinin Sümeyye Erdoğan’ı farkedip sahneden kaş göz işareti ile sataşması neticesinde Sümeyye Erdoğan salonu terketti.

150 Polis oyunu terk etti

Sümeyye Erdoğan ile yanında ki kişilerin salonu terk etmesi ile toplu olarak oyunu izlemeye gelen bir polis grubu da Sümeyye Erdoğan’a sataşmadan sonra salonu terketti.

YORUM; Sipahipaşa rolünde ki Tolga Tuncer’in sataşması

Konu ile ilgili hiçbir bilgi olmadan çağdaşlık masalları üfürmeye başlamak yersiz.Oyuncu Tolga Tuncer’in taciz ve sataşması heralde gergedan beyinli olmayan herkesçe tepki alır.İnsan kendini kontrol edebilmeli.Karşında ki insan da oduncu Ahmet usta değil,belki sen ortaparmak işaretini rahatlıkla yapabiliyorsundur ama bu parmak bu insanlara sökmez.Herşeyden önce SANATÇI terbiyesi olacak insanda.

Sümeyye Erdoğan Yaşananları Facebook’dan anlattı;

Cuma akşamı iki arkadaş tiyatroya gittik. Ankara Büyük tiyatroda Genç Osman’a. İkimiz de başörtülüyüz ve bir tek orada yer kaldığı için en öndeyiz. Yolda gelirken de ağzıma bir sakız atmıştım ve bu benim için çok normal bir şey olduğu için tiyatro sırasında hala ağzımda olduğunun farkında bile değildim. Her şey gayet normal giderken oyunun orta yerinde (Yeniçerilerin göbek atarak alem yaptığı sahnede) en öndeki iki oyuncudan biri bir yandan bir ileri bir geri oynarken bir yandan da en öne geldikçe bana bakarak kaş göz işareti yapmaya başladı.
İlkinde ne olduğunu anlamadık. Sonrasında ağzıyla sakız çiğneme hareketi yapınca durum anlaşıldı. Fakat öyle yapmasa da durum belliydi, çünkü adam aslen sakıza değil, başörtüsüne takmıştı. Hem de Ankara Devlet Tiyatrosu’nda, hem de en ön sırada (!) … Bir de şarkının “halkın çoğu aç, azı toksa” kısmında “azı tok” derken bariz bir şekilde eliyle bizi gösterdi. Demek ki “başörtülü yobaz” ve “yüce tiyatrocunun önünde sakız çiğneyen saygısız” olmakla yetinmeyip bir de “çoğunluğun aç olmasının sebebi olan azınlık tok (protokolde oturmamızdan belli!)” olmuştuk! Bu ne cüret! Ne işimiz vardı bizim tiyatroda! Birkaç gidiş gelişte bu şekilde bizi rahatsız ettikten sonra bir yerde müziği ve oyunu kesip sahnenin önüne gelerek “pardon ben anlayamadım da sormak istiyorum, bu nedir??” diyerek sakız çiğneme hareketi yaptı!!!

TİYATRO OYUNCUSUNA VERYANSIN

Durun tekrar edeyim, Ankara Devlet Tiyatrosu’nda, bir oyuncu, oyun esnasında, oyunu keserek seyirciden birine laf atıyor!!! Hem de ne için? (Sessiz ve gayet sıradan bir şekilde) sakız çiğnediği için! Allah aşkına dünyanın neresinde görülmüş böyle bir şey! Hangi profesyonel sahnede, profesyonel bir oyuncu seyirciden birinin ufacık bir ağız hareketinden dolayı oyunu kesip o kişiye ne yaptığını sorabilir?! Adama “sana ne kardeşim!” denmez mi?! Bütün seyirci tiyatro izlemek için bilet alıp oraya gelmişken, sen nasıl onları yok sayıp tiyatroyu bölersin?! Ve nasıl olur da böldüğün bir tiyatro oyununda, bütün seyircinin önünde, bir insana böyle saçma bir sebeple çıkışma hakkını kendinde bulabilirsin?!

MEDENİYETTEN NASİBİNİ ALMAMIŞLIK

Bu nasıl bir şımarıklık, nasıl bir kabalık ve faşistlik, hatta nasıl bir cahillik, ve medeniyetten nasibini almamışlık?! ( Ve kimse bana kalkıp da -bu çağda- tiyatroda normal bir şekilde sakız çiğnemenin oyuncuya saygısızlık olduğunu söylemesin! Biraz dünya görmelerini tavsiye ederim! ) Hem sanat camiamız değil miydi halkı tiyatroya, operaya çekememekten yakınan? O akşam görülen oydu ki mesele aslında o sanatçıların halkı oralarda istemiyor oluşu! Bu halkın kadınlarının yarısından fazlasını oluşturan başörtülüleri tiyatroda görmeye tahammül edemeyen sanatçı herhalde sakallıyı, köylüyü, göbeğini kaşıyanı ve bidon kafalıyı da görmeye tahammül edemez. Yani bu ülkenin yüzde 80’ini, yani halkı, tiyatroda istemez…

Ben sanatı seven, önemseyen, ve sadece izleyici olmakla kalmayıp hobi olarak uygulamasında da olan biri olarak bana o terbiyesizliği yapan oyuncuya diyorum ki, sen istediğin kadar (bir tiyatro oyununu bölecek kadar) başörtülülerden nefret et, görmeye bile -hele de sanatsal bir faaliyette görmeye- tahammül etme; dünyanın gerçeklerini değiştiremeyeceksin! Mesela ben sanatı sevmeye devam edeceğim, tiyatroya gitmeye devam edeceğim, ve bu sırada başörtülü olmaya da devam edeceğim! Bununla ilgili ne yapacaksın???? Önüne çıkan her başörtülüye bir şekilde laf atarak mı yaşayacaksın? Peki bunu yapınca o sebebi meçhul ve saçma nefretini kusup kendi egonu tatmin etmekten başka bir şey geçecek mi eline? Peki sen böyle hoşgörüsüz ve kaba bir tavrı sanatın neresine sığdırıyorsun? Madem sen (önünde sakız çiğnenemeyecek kadar) yüce ve saygıdeğer bir sanatçısın, nasıl olur da insanların giyim tercihlerinden dolayı (asıl sebebin sakız olduğuna inanacak değilim!) onlara yüzlerce seyircinin önünde laf atıp onları üzecek kadar hoşgörüsüz, kaba, sığ düşünceli ve çağın gerisinde kalmış olabilirsin?! Hani sanatçılar moderndi? Hani sanatçılar özgürlükçüydü? Hani sanatçılar duygusal ve insan-severdi? İnsanı seven biri bir insana böyle davranamaz! Ve bir sanatçı da böyle bir hareketi yapamaz!

O yüzden de, ne sen, ne de sanat camiamızda maalesef çokça rastlanan senin gibileri, saygıdeğer sanatçılar değilsiniz! Ve son olarak; başörtülülere, ve sizden farklı olan herkese, alışsanız iyi olur! Çünkü biz hep burada, gözünüzün dibinde olacağız! Ve ben sizle kavga ederek yaşamak istemiyorum! Benim dinimden bile olmayanların ülkelerinde yapabildiğim gibi tanımadıklarıma bile tebessüm ederek ve selamlaşarak huzurla yaşamak istiyorum! İnanın siz de daha huzurlu olacaksınız…”

 1. Ağustos 21, 2011, 10:09 am

  arlkadslar hepimizi allah yaratti hepimiz bazen bi hatalar yapiyoz sakizda cigneriz kötü sözlerde konusuruz . güzel sözlerde konusruz .ama bi insanin kalbi güzel olsun sizin yorumlarinizi okuyorum bir basbakan kizi sakiz cignermi neden cignemesin insan degilmi o siz hicmi yanlisiniz olmadi ama sakiz cignemekte ben hic yanlis bisey görmüyorum resmiyerler özel yerlerde sakiz cignenmez ama burda arkadslariyla beraberken olabilir herkes AKLINI BASINA ALSIN KIMSE KÖTÜ VE CIRKIN YORUMLAR YAZMASIN.allahtan korkun.

 2. Ağustos 21, 2011, 10:00 am

  zatem bazi kisileri bakiyom yarumlarini onlar kendilerini cok belli ediyolar kominist olduklari belli oluyor sümeyye erdogan gercekten cok seviyoz sanki bacimiz gibi AFRIKA ziyaretinde cocugu kucagina alip yemek yedirmesi duygulandirdi allah ragzi olsun BACIMIZ dan

 3. Ağustos 21, 2011, 9:57 am

  simdik bazi insanlar yanlis yorum yapiyor sakiz cigneyince saygizilikmi oluyor evet bazi özel yerlerde olur ama bu bayan sadce gezerken arkadslariyla cignemis herkes özgürdür kimse kimseyi kötülemesin

 4. göt
  Mayıs 23, 2011, 10:20 pm

  az yapmış.. sahneden suratına işemeliydi..

 5. gtt
  Mayıs 11, 2011, 9:40 am

  durmak yok yola devammmm!!!! türkiye yi bölmeye,satmaya,cahilleştirmeye,yobazlaştırmaya devam..heryerde elleri var artık heryerde..girmedikleri yer kalmadı artık..türkiye elden gitti gidiyor uyanın artık görün şu gerçekleri..

 6. ŞABAN YILDIZ
  Nisan 20, 2011, 12:07 pm

  Şu yazılanlara bakınca halimize gülelim mi? ağlayalım mı? bilememiyorum. Neden tartışmanın kavga etmek veya hakaret etmek olduğunu sanıyoruz biz? Örtülüsü veya örtüsüzü, sağcısı veya solcusu, zengini veya fakiri, birinin deyimi İle İslamic olanı, bir diğerinin deyimi ile put perest olanı, aslında birbirinizden hiç farkınız olmadığını neden anlayamadığınızı, şu yazdıklarınızı okuduktan sonra biraz beynini zorlayacak insanlar çok kolay anlayabilir. Birisi birini, kendine göre haklı olabileceği (ama kesinlikle göreceli) bir konuda uyarmış, diğeride buna tepki göstererek karşı davranışını sergilemiş. (Bir başkası da başka şekilde davranabilirdi, buda göreceli.) Ama konu vatanı satma, puta tapma, başı kapalı beyni kapalı, devlet tiyatrolarını kapatmalı gibi alakasız noktalara, oda hakaretlerle gelmiş. Sorun şu: Farklılıkları algılayamamak veya kabullenememek.Çözüm şu: KALIPLARI KIRIN!!! lütfen ama, artık farklı olalım….

 7. asena
  Nisan 18, 2011, 10:34 pm

  Neden başörtüye ve başörtülülere tahammül edilemiyor bu MÜSLÜMAN ÜLKEDE? Ben kendi , isteğimle 33 yaşında tesettüre girdim. BAŞIM AÇIKKEN (MODERN BİRİYKEN) Hiç bir yerde hiç bir kimseden görmedim küçümseme yada aşağılanmayı başımı örttükten sonra maalesef birkaç kere yaşadım.Şuan ist.Kadıköy Göztepe semtinde yaşıyorum bu taraflarda daha bir kutuplaşma var.Ben Dinimi yaşamak istiyorum.Atatürküde seviyorum. Şu 3 günlük dünyada güzel ülkemizde kardeşçe hoşgörülü birbirimize saygılı yaşamak varken hala böyle saçma gereksiz şeylere takılmayın bırakın isteyen istediği gibi giyinsin ve yaşasın…..

 8. goncadejavu
  Nisan 17, 2011, 10:54 am

  inanamıyorum!! hala utanmadan sıkılmadan mağdur edebiyatı yapıyorlar ailecek..her seferinde türban mevzusuna gelip dayanıyor. getiriyorlar vesselam.. kompleks değil de nedir bunun adı?? selam versen de vermesen de “türbanıma laf ettiler” diyecek demek ki.. ve yine ailecek sanata da el attılar (bkz: ucube heykel)
  yurdum insanına “göbeğini kaşıyan, bidon kafalı”dan sonra bir de “Fransız” diyen bir aile..
  hemen ardından devlet tiyatrolarının kapatılmasının gündeme gelmesi vs
  o tiyatrocuyla ilgili atılan başlık da düşündürücü ve objektif!! olmuş. kimin yalaka olduğu açık. Önce çocuğunuzun geleceğini düşünün oy vermeden önce, zararın neresinden dönülse kardır.. Allah akıl fikir versin..

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: