Başlangıç > ERGENEKON / BALYOZ > Tarık AKAN “27 Mayıs ve 28 Şubat önümüzü açtı”

Tarık AKAN “27 Mayıs ve 28 Şubat önümüzü açtı”

Sözde ulusalcı Tarık Akan Apocu Perinçeğin yayın organı AYDILIK Dergisine yumurtladı “27 Mayıs ve 28 Şubat’ın önümüzü açtı.” dedi.

“Solcu arkadaşlar bana kızacak ama, 27 Mayıs da 28 Şubat da darbe değildir. Birincisi önümüzü açtı, yeni düşüncelerle tanışmamızı sağladı. 28 Şubat da bir darbe değildir. Çünkü laik Cumhuriyet’ten uzaklaşmamızın önünü kapattı. 1971 ve 1980, faşist darbelerdir. Türkiye’yi bugün noktaya taşıyan hareketler. 1980 son vuruştur emperyalizm için. Şunu söylemek zorundayım; bu olumsuz gidişi dışarıdan bir güç tasarladı ve kurguladı. TSK bu ülkenin her şeye rağmen en önemli kurumu”

“12 Mart ve 12 Eylül’de yanlış yaptı ama giderilmeyecek yanlışlar değil. Bizim gibi insanlar bunu bile anlayışla karşılayabildiler. Çünkü TSK bizim gözbebeğimiz. Temel amacı laik düzenin inançla korunmasıdır çünkü. Ancak bugün bu kurumun da etkisizleştirilmesi sağlandı bugün. Çünkü tek engel TSK’dır önlerinde. Burada bir sitemimi de belirtmek isterim. Bu ülkenin bir Milli İstihbarat Teşkilatı var. Herşeyden haberdar bir kurum. Senin bana geldiğini bile bilebilirler inanıyorum buna. Kaldı ki laik düzeni Cumhuriyeti korumakla görevlidir. Asıl işi budur yani. Ama ne yazık ki 8 yıldır olup bitene ses çıkaramıyorlar. Üzüntüm bu. Çünkü durum vahim.”

YAZIYORUM;Özellikle son dönemde Tarık Akan Müjdat Gezen Zeki Alasya Metin Akpınar gibi isimlerin ideolojik duruşları iyice deşifre oldu.Bu isimlerin bir kısmı Mason bir kısmı ulusalcı bir kısmı sosyalistmiş.Ortak özellikleri islam veya muhafazakarlık veya demokratlıkla uzaktan yakından ilişkileri olmayışı.Tarık Akan’ın bu çıkışı ise herzaman ki gibi yine bilindik sol ayakları.Laiklikten başka diyebilecekleri hibirşey yoktur bunların.1980 TSK darbesini lanetlerler ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Adnan MENDERES’in ve arkadaşlarının katledildiği ulusal ihaneti darbe olarak görmezler.Çünkü zihniyetleri bozuk bunların.Müslümanlar anadolunun mazlum halkı ve islam nekadar yara alırsa alsın yeter ki kendileri yara almasın.Düşünceleri budur.İşte yıllarda bu milletin sırtından geçinen sözde sanatçılar.Birsi MASON olduğunu gizleme gereği dahi duymadan NAMAZ ile olan düşömanlığını açık ediyor bir diğeri anadolu halkının boğazının sıkıldığı kalkışmaları alkışlıyor.Sevsinler sizin sosyalistliğinizi.Apocu Perinçek ve AYDINLIK sana çok yakıştı AKAN.

  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: