Başlangıç > ARAŞTIRMA > Doktor grevlerine son verin kapatın muayehanelerinizi,yeter!

Doktor grevlerine son verin kapatın muayehanelerinizi,yeter!

Türkiyede son 10 yılda belkide en çok hissettiğimiz sağlıkta yaşanan olağanüstü değişimdir.Önce SSK imiş Bağkur imiş Devlet Hastanesi imiş Üniversite hastanesi imiş özel hastane imiş bölük pörçük olan sağlık kuruluşlarının hepsi HALKA açıldı.Bu da kolay olmadı hastaneleri teslim etmeyiz diye sokağa dökülenler de oldu.Hataneleri kime teslim etmiyorlar? Bu millete..

Vatandaşa tüm hastanelerin kapısı açıldı.Sonra sağlık bakanı haklı olarak avrupa ortalamalarının çok gerisinde olan doktor sayısına çözüm bulabilmek için daha fazla doktor yetiştirmek istedi peki ne oldu YÖK uzun yıllar ihtiyaç duyulan doktorların yetiştirilmesine karşı çıktı.Şimdi öyle durumdayız ki hastane var doktor yok.İstanbulda doktorlar karaborsaya düşmüş vaziyette.Doktorlar için bonservis ve transfer piyasası dahi oluştu.Amaçları belkide buydu doktorluk mesleğinin bir kısım azınlığın elinde kalmasını amaçlıyorlardı belkide.

Ardından bakanlık arkadaş benim doktorum özel muayehane açmasın tam gün vatandaşına hizmet versin diyerak çalışma başlattı performans sistemi getirdi daha çok çalışan ile yan gelip yatan doktorlar arasında ki haksız kazancı ortadan kaldırmak için.Öncelikle apartman katlarında ki özel muayehanelerini kapatmak istemediler.Neden? Çünkü DOYMAK bilmiyorlar,milleti sömürmek için oraları adate birer menfaat yuvası gibi kullanıyorlar.
Filan doktorun bir özel muayehanesine gidersen seninle hastanede daha çok ilgilenir düsturu halk arasından okadar yaygınlaştı ki,bıçak parasını söylememe gerek bile yok

Evet işte tüm BU DOKTOR SALTANATI yetmiyormuş gibi şimdi de halkın sağlığı ile oynamaya kadar işi götürdüler hastaları grev var diyerek geri çevirdiler..
Peki neden? Bu doktorlar kimin doktoru? yada hangi gruba hizmet içindeler?
Türkiye’de Hakimlerden Savcılardan Emniyet Müdürlerinden Subaylardan Kaymakamlardan daha sayamadığım nice kesimden kat kat daha fazla kazanacaksın ama para para diye sokağa dökülmeye UTANMADAN devam edeceksin..Yazıklar olsun
Gaflet ve DALALET içinde ki bu sözde doktorları uyarmak hepimizin görevidir arkadaşlar.
Uyarıyoruz..

Kategoriler:ARAŞTIRMA Etiketler:, ,
 1. Zeynep
  Nisan 22, 2011, 6:09 am

  Tüm bu soytarılıklarının tek sebebi hükümeti sıkıştırmak.Türkiyede herkesten daha çok kazanıyorlar ne istiyorlar daha;?

 2. öğretmen
  Nisan 21, 2011, 9:33 pm

  Bunlara benim doktor diyesim gelmiyor.Doktorluk kutsal bir meslek bunlar kan tüccarları.İnsanların sağlıkları üzerine bir rant düzeni kurmuşlar imtiyazları ellerinden gidecek diye ödleri kopuyor.Niye kapatmıyorsunuz özel muaheyanelerinizi?Devlet hastanesine gelen hastaya özel muayehaneme de gel demeye UTANMIYORMUSUNUZ?

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: