Başlangıç > ATATÜRK GERÇEĞİ > Atatürk olmasaydı ne olurdu?

Atatürk olmasaydı ne olurdu?

 

*Atatürk olmasaydı İngilizlerin istediği şey yani Halifelik kaldırılmaz tüm islam alemi başsız bırakılmazdı.

*Atatürk olmasaydı milli mücadele onsuz da olurdu..

*Atatürk olmasaydı laik ve dinsiz bir devlet yerine Selçukluların Osmanlıların devamı bir  Türk İslam Devleti olurdu..

*Atatürk olmasaydı Ayasofya müze değil Sultan Fatih’in emaneti gibi Camii olurdu…(Ayasofya bir semboldür Fatih ve Türkler için Fethin ve İslam toprağı olmasının sembolüydü Camiye dönüştürülmesi.Atatürk için de bir sembol devlet ile islamın birbirinden koparılmasının sembolü.)

*Atatürk Olmasaydı Çerkes Ethem hain değil milli mücadele kahramanımız olarak kalırdı.

*Atatürk olmasaydı Vahdettin Osmanoğlu sürgünde değil 1000 yıllık toprağında can verirdi.

*Atatürk olmasaydı Musul ve Kerkük Irak’ın değil Türkiye’nin bir parçasıydı

*Atatürk olmasaydı 12 ada Yunan’ın değil Türk’ün olurdu.

*Atatürk olmasaydı sözde istiklal mahkemelerinde binlerce masum can vermezdi.(Kurtuluş savaşında okadar şehit vermedik)

*Atatürk olmasaydı İskilipli Atıf Hocalar idam edilemezdi.

*Atatürk olmasaydı Allahuekber susturulmaya ezanlar dönüştürülmeye çalışılmazdı..

*Atatürk olmasaydı demokrasiyi 1950’lere kadar beklemek zorunda kalmazdık

*Atatürk olmasaydı 30 yıllık Tek Parti Diktatörlüğü olmazdı

*Atatürk olmasaydı Sağır İsmet olmazdı

*Atatürk olmasaydı başımızın belası CHP ve lanet 6 oku olmazdı..

*Atatürk olmasaydı dönmeler Türkiye’yi ekonomisini basınını ticaretini ve anadolu halkını bu denli rehin alamazdı..

*Atatürk olmasaydı Osmanlı’ya yıllarca sövülemezdi..

*Atatürk olmasaydı Bediüzzaman hayatının yarısını zindanlarda ve baskı altında yaşamazdı.

*Atatürk olmasaydı Dersim bombalanmaz onbinlerce masum kaltledilmez sürülmezdi..

Atatürk olmasaydı kısaca daha güzel şeyler de olabilirdi..ne dersiniz sadece anan belli baban yunan olurdu demekle olmuyormuş demek ki..

(Bu ifadeler sadece seli düşünen insana aittir)

 1. Matekuyas
  Eylül 6, 2012, 10:05 am

  Burada Yazmışlar islam ülkesi diye.Ulan kanal cephesinde Türk askerini iki ateş arasında bırakanlar müslüman araplardır.İslam Devletlerinde din için insanlar kandırılmıştır.Dine göre bahaneler bulunmştur.Atatürk yeni kurulan ülkenin şeyhlerle dervişlerle değil halkın iradesiyle yönetileceğini belirtmiştir.Bu nedenle laik bir sosyal devlet kurmuştur.Ayrıca Halifenin yunan ordularına izin vermesi Baştaki padişahın kaçması halkı ne kadar sevdiklerini gösterir.Atatürk’e diktatör diyenler açıp Osmanlı tarihini okusun.Zor zamanlar zor şartlar dile getirir.Bilmeden saçma sapan konuşmayın.

 2. Toprak
  Temmuz 2, 2011, 1:23 pm

  Hilafetin kaldırılması zaten varolmayan boş bir kelleyi kesmek demektir.İyi yapılmıştır.Eeee islam halifesi Tüm müslümanlara fetba yayınladı koşun yardıma diye..Madem islamın kellesiydide nie yardım çağrısına cevap verilmedi bre asalak yobaz köpekler…Laiklik Türkiye içindeki farklı insanların hakkını korumak ve Devletin herkeze eşit davranması demektir.Ve en doğru karardır.Çerkez ethemin Cumhuriyete büyük katkısı olmuştur doğrudur ama Yunanlılara teslim olmadan önce…Olduktan sonra ise Vatan hainidir..Tartışılacak birşeyi yoktur..Sırf Demokrasinin gereğidir diye karşı partiyi Ata’nın kendisi bizzat kurdurmuştur İsmet paşaya..Ata tek parti istiyor olsaydı(yani bir nevi padişah gibi)o zamanın Türkiyesinde Allah aşkına kim karşı çıkabilirdi elinizi vicdanınıza koyun be Allahtan korkmaz köpekler..Ayrıca sizin kibiler Kürt ayrımcı Şeyh sait denilen itin torunlarıdır..Şeyh sait denilen köpek isa yanındaki müminlerine Allahı benim suretimde görün diyerek yüzündeki örtüyü çıkaran biridir,yani kendisini Haşa Allahın yerine koyan bir ittir.Ve adım gib eminim ki bugün cehhem azabına benzeyen bir yerde Allaha şit koşmak yani kendini Allaha eşit saymaktan dolayı cezalandırılmaktadır…

  • türk
   Aralık 25, 2011, 5:52 pm

   agzına saglık kardesım.

  • hakan
   Ağustos 25, 2012, 4:15 pm

   Helal Kardeşim

  • Ağustos 25, 2012, 5:04 pm

   Atanız muhalefete izin vermedi verseydi muhalefet partilerini kapatmaz yöneticilerini de idam ile yargılamazdı.Kendi devri diktatörlükler devridir ve Batı ve yanaşması olduğu ABD onu diktatörlükle ihtam ediyor batı medyasında M.Kemal’in diktatör rejimiyle ilgili haberler çıkıyordu.Atanız da batıya şirin görünmek için en güvendiği adamlara ona sadık olduğunu düşündüğü isimlere Muhalefet partisi için izin verdi,sonunda ne olduğunu biliyorsunuz Atanın muhalifleri canını zor kurtardı.Bunları .M.Kemal’in tarih kitaplarından öğrenemezsiniz özgür ve bilimsel Tarih kitaplarını okuyun

   • Matekuyas
    Eylül 6, 2012, 10:00 am

    Atatürk muhalefete karşı değildir.Muhalefetin demokrasinin temel taşlarından olduğunu düşünmüştür.Amacı batıya şirin görünmek değildir.Atatürk hak edenlerden başka kinseyi astırmadı.Hak edenleride İstiklal Mahkemeleri yargıladı Atatürk değil.

    • Eylül 6, 2012, 4:39 pm

     Kim hak etti? İstiklal mahkemelerinin tutanakları gün yüzüne çıktığından kimlerin hangi günahlarından dolayı asıldığını da öğrenmiş olacağız.Hiçbir Osmanlı Padişahı topraklarını terketmedi,yeni rejim ne yazık ki Onları korkusundan bu topraklardan sürdü.Demokrasi ise yeni rejimi kuranların aklına bile gelmemiştir.Zorbalık diktatörlük zorla halkı şekillendirme jandarma korkusu ile halka dayatılan sözde inkilaplar.İşte özet

     • Matekuyas
      Eylül 11, 2012, 7:31 am

      Hangi zorbalıktan bahsediyorsun?Hak edende İskipli Atıf Hoca denen haindir.Kötü şartlar katı önlemler gerektirir.Osmanlı Şah İsmail ile savaşırken isyan çıkma olasılığına karşı 40.000 kızılbaşın çoğunu idam etti gerisini tutukladı.Şimdi buna bişe demionuz Atatürk’e mi laf atıonuz?

 3. Atatürkçü
  Haziran 30, 2011, 6:55 pm

  Atatürk olmasa, siz ananızdan yine doğardınız ama babanız kimdi bilemezdiniz şerefsizler! Devrimci adı altında bütün vatan hainlerinin reklamını yapıyorsunuz siz insan olamazsınız siktirin gidin iran a engel olan mı var??????

 4. kemalist
  Mayıs 3, 2011, 11:26 pm

  allahın mal kıro cahil abd köpekleri

 5. kemalist
  Mayıs 3, 2011, 11:24 pm

  atatürk olmayaydı sülalen yabancı olurdu ama görüyorum ki atatürk bile sizin gibilerin sülalesinin türk olmasını sağlayamamış.

  • Mayıs 4, 2011, 2:09 am

   Yahudi mason kafir diktator Mustafa Kemal Ataibne olmasaydi kafir kemalistlerin babalari belli olurdu.

   Kafir Mustafa Kemal olmasaydi kafir kemalistler fransiz’in ingiliz’in kucagina oturmazdi..

   Kafir Mustafa Kemal olmasaydi kafir kemalistler turkiye halkina bu kadar hasim olmazdi..

   • Matekuyas
    Eylül 6, 2012, 10:07 am

    Hem yahudi hem kafir hem mason o nasıl oluyor lan.Mustafa Kemalin devlet anlayışını öğrenerek yorum yapın.Ayrıca Atatürkün veya bir başkasının dini kimseyi ilgilendirmez.ateist olsa dahi atatürke Atam demeye devam edeceğiz.En azından bir nebze şerefi olanlar bunu diyebilmelidir.

 6. terme
  Mayıs 3, 2011, 10:59 pm

  Tam bir kara cahilsin.
  Atatürk olmaydı en bastinden Sevr i imzalardın. İç anadolu kadar bir toprağın kalırdı. Orada 3. dünya ülkesi gibi yaşardın.

  Oku da öğren Sevr maddelerini

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Sevr_Antla%C5%9Fmas%C4%B1#Maddeleri

  • Mayıs 5, 2011, 2:42 pm

   sevr zaten bir bahanedir, hicbir zaman hayata gecirilmek icin icad edilmemisdir. ingilizler casuslari yahudi Mustafa kemal’i Anadolu halkinin gozunde kahramanlastirmak icin bir bahane ariyorlardi. Neticede sevri dayatiyorlar gibi gosterdiler ve ardindan da yahudi Mustafa Kemal’i Anadolu halkina kurtarici gibi gostermeye calistilar. Yahudi Mustafa Kemal cedid bir hukumet tesis edib de bu hukumet sevri reddedince Anadolu halkinin gozunde yahudi Mustafa kemal ve cevresindeki diger yahudi masonlar “kahraman” gibi gozuktuler. Halbuki bunlarin hepsi evvelden planlanmis idi. Bunu idrak edememek icin ahmak olmak gerek.

   • Anonim
    Ekim 21, 2013, 5:06 pm

    bu vatanın suyu ve ekmeği ile mi beslendin sen? yazdıklarını aile büyüklerinde görüyor mu? vicdanını neyle kararttın?

 7. sadas
  Mayıs 2, 2011, 2:03 pm

  ataturk olmasaydı sizin gibi ….edit..

  *EDIT:Küfür

 8. *EDIT
  Mayıs 2, 2011, 8:51 am

  ….EDİT…

 9. BENHUR
  Mayıs 1, 2011, 2:39 pm

  Evet Atatürk olmasaydı bir çok şey daha iyi olurdu bu kesin.Özellikle devrim ve inkilap saçmalıkları BİN yıllık Türk devleti geleneğini kökünden özünden kopardı.

  • Mayıs 4, 2011, 2:06 am

   zaten inkilablarin gayesi Anadolu’da yasayan Muslumanlari islam’dan koparmakdi. muassir medeniyetler seviyesi filan bahane..

   • türk
    Aralık 25, 2011, 6:04 pm

    Ataturkun ne kadar dın sevgısı oldugunu al bır kıtap da oku derım sana ey kardes.bu ulkede yasıyorsak onun ılmı sayesınde yasıyoruz.genclıge hıtabesını ac bı oku.sizin yahudı dedıgınız adam gıbı adam atam TÜRKİYE cumhurıyetı denılen eserı yarattı.ve dınsız yahudı dıyorsunuz ya.dınle ve nerede arastırırsan arastır suudıler butun me<zarları ve kabemızı yıkmaya karar verır tam baslıycakken Atamızınj telgrafı ulasır eger Kabeyi yıkarsanız ordularımı uzerınıze salarım. bu herseyı acıklar.lutfen arastırın ve gorun dunya Atamızın onunde egıldı neden bahsedıyorsunuz.

 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: