Atatürk olmasaydı,ne olurdu?


Bir düşünün Atatürk olmasaydı ne olurdu?

*Ayasofya Müze olmazdı,

Necip Fazıl muhteşem Ayasofya konferansında çok güzel özetliliyor.

*”Analarımızın başörtüsü sarhoş kusmuğuna meze yapıldı.Ayasofya Müze yapılarak Türkün öz ruhu müzeye kaldırıldı.”

Mustafa Kemal olmasaydı bu millet esir mi kalacaktı?Osman Bey olmasaydı biz söğütte bir beylik olarak mı kalacaktık,Alparslan olmasaydı Anadoluya gelemeyecekmiydik?

Edison olmasaydı dünya elektriksiz mi kalacaktı?

Dangalaklar bile bu mantıkla hareket edip tüm ahlaksızlığı iffetsizliği Yunan’ın cüret edemeyeceği Fransızın cüret edemeyeceği şeyleri bu millete reva görmezdi.

TSK gibi bir darbeci cuntacı yapı olmaz ülke darbeler ile onlarca yıl geri götürülmezdi.

Atatürk olmasaydı Adnan Menderes gibi devlet adamları idam edilmez,şerefi olmayan beş para etmezler bu ülkede adam yerine konmazdı.

Yunus NADİ gibi yahudi dönmeleri gazete kuramaz kurdukları gazetelerde (cumhuriyet) müslümanlara ve islama sövemezlerdi.

Bir Yunan Türk’ün ezanına ilişmezdi.Bir Fransız Türk’ün başörtüsüle fesine sarığına ilişemezdi..Ne haddine..Ancak Selanik dönmeleri ilişti..işte onları işgalci Yunan ve Fransız’dan daha aşağılık kılan yanları bu.

Dersim bombalanmazdı..Musul Kerkük Türkiye’den kopartılamazdı..12 Ada Yunanlılara peşkeş çekilmezdi..Başımızın belası CHP olmazdı.

Çerkes Ethem’e yıllarca hain demezdik.İslam dünyasının hilafeti ortadan kaldırılmaz müslümanlar başsız bırakılmazdı,Osmanlı eserleri yağmalanmaz,her mahalleye bir kelle heykeli dikilmezdi.

Çocuklara derslerde Atatürk’ün en sevdiği şarkılar en sevdiği yemekler ödev olarak verilmezdi.Sağır İsmet olmazdı.İnsanlar ŞAPKA takmaya zorlanmazdı,İskilipli Atıf Hoca idam edilmezdi..

Dünyada yeni rejim kuran tek lider Atatürk değil.ANCAK her mahalleye heykeli dikilen tek lider sanırım odur,peki bu telaş niye?

Atatürk olmasaydı

Atatürk olmasaydı tüm bunlar olmazdı..

 1. Alican
  Nisan 29, 2013, 1:57 am

  Sana seçme hakkını vermek mi ihanet, saltanat denen ortaçağ düzenini kaldırmak mı osmanlı nasıl 3 kıtaya hükmettiği zaman başarı padişahlarınsa son 200 yılda kaybedilen toprakların sebebi de padişahlardir osmanlı atatür daha doğmadan bitmişti zaten anadoluya sıkışıp kalmıştı. Padisaha kalsa bırakın musul u antep bile gitmişti. Allah(cc) ın taktıri işte bizi saltanattan kurtaran Atatürü bu millete nasip etti. O’nun taktıri olmadan birşey gerçekleşmez biliyorsunuz

  • Adnan
   Mart 1, 2019, 1:00 pm

   Bunlardan neden bahsetmiyorsun, Bunları da Padişahlar mı yaptı, dürüst ol dürüst.
   Yunus NADİ gibi yahudi dönmeleri gazete kuramaz kurdukları gazetelerde (cumhuriyet) müslümanlara ve islama sövemezlerdi.

   Bir Yunan Türk’ün ezanına ilişmezdi. Bir Fransız Türk’ün başörtüsüyle fesine sarığına ilişemezdi..Ne haddine..Ancak Selanik dönmeleri ilişti..işte onları işgalci Yunan ve Fransız’dan daha aşağılık kılan yanları bu.

   Dersim bombalanmazdı..Musul Kerkük Türkiye’den kopartılamazdı..12 Ada Yunanlılara peşkeş çekilmezdi..Başımızın belası CHP olmazdı.

   Çerkes Ethem’e yıllarca hain demezdik.İslam dünyasının hilafeti ortadan kaldırılmaz müslümanlar başsız bırakılmazdı,Osmanlı eserleri yağmalanmaz,her mahalleye bir kelle heykeli dikilmezdi.

   Çocuklara derslerde Atatürk’ün en sevdiği şarkılar en sevdiği yemekler ödev olarak verilmezdi.Sağır İsmet olmazdı.İnsanlar ŞAPKA takmaya zorlanmazdı,İskilipli Atıf Hoca idam

 2. Anonim
  Nisan 26, 2013, 6:41 pm

  sevr anlaşmasına göre harita linki ektedir. bundan başka da olacak olan birşey yoktu. o dönem bu haritayı düzeltecek başka bir lider var ise söyleyinde bilelim. antalya ya schengen alırdık artık.

 3. kayra
  Şubat 26, 2013, 8:09 pm

  Saidi nursi kendinini muhammedden sonraki peygamber ilan ederdi

  • Adnan
   Mart 1, 2019, 1:01 pm

   Dediğin olsaydı 7 defa zehirlenmezdi, Bu kininiz neden?

 4. Anonim
  Aralık 8, 2012, 5:48 pm

  Tam Bağımsız ve Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni beğenmiyor musunuz? M.K. Atatürk ve devrimlerini beğenmiyor musunuz?? O zaman defolun gidin irana! Başka sıkıntısı olan?
  http://www.youtube.com/watch?v=ISkT9vQ30dA bu videoya bir göz atın isterseniz , birde son 10 yılda Ortadoğu’nun geldiği durum?? Hepinizi Allah , kitap , peygamber diyerek kandırıp , alayımızın içine edicekler… Ve siz vatan hainleri , bunların hesabını çook ağır ödeyeceksiniz!!!

 5. ahmet
  Kasım 17, 2012, 10:21 pm

  bu siteyi yonetenin allah belasını versin

  • BENHUR
   Kasım 21, 2012, 6:31 pm

   Allah senin belanı versin,vermiş zaten bir ayyaşın peşinde gitmenizden belli

 6. Mustafa
  Temmuz 16, 2012, 9:02 am

  Atatürk Olmasaydı Ne Olurdu Biliyormusun ?
  Annen Baban belli olmazdı?
  Savaşta üstümüze gelen onca İT ‘ e karşı direnen sizin said Nursiniz miydi ? Madem bu kadar günahsızdı bu adam neden içerde yattı ?Vahdettin direndi mi korudu mu devletini ? Yoksa sizin gibi itlerle çekip gitti mi ? Düşünde ondan sonra söyle bunları bre akılsız bre ahmak siz devam edin fetoşa tapmaya biz Allah’ın kulu olarak geldik Allah’ın kulu olarak gideceğiz Allah ile aramızda hiçkimse yoktur bizim Fetoşu Nursiyi sokmayız bizim Tek liderimiz Atatürk dür.Ve liderden de üstün tek kişi Vardır Hz.Muhammed (S.A.V) Başkası bağlamaz bizi ve evet size göre bir hainiz biz atatürk de hain ÜLKEYİ KURTARMAK HAİNLİKSE ATATÜRK EN BÜYÜK HAİNDİR !

 7. Manyak
  Temmuz 9, 2012, 3:06 pm

  Siz anca bunları düşünüp saçmalayın. Sonuna kadar DEVRİM!!!!!

 8. Kemalist
  Mart 29, 2012, 8:47 am

  Atatürk olmasaydı onların hiç biri olmazdı vede istiklal mahkemelerinde ki o insanlar masum değildi hepside Milli mücadeleye ve Tbmm ye karşı ayaklanan ya ermeni köpekleri ya Osmanlı saltanatının yalakalarıydı.
  Ayrıca Musul’u da Şeyh Said yüzünden kapdırdık Buraya yorum yapıyorsanız araşdırıp yapınız götünüzden uydurmayınız.
  Bunlar belgelerle ispatlıdır.
  Ama Aslında size Yunanlılkarın köpeği ingilizlerin eşşeği fransızların orospusu olarak yaşamayı hak ediyorsunuz. Keşke o kadar insan ölmeseydide siz bir köle gibi yaşasaydınız bu topraklarda siz hak etmiyorsunuz çünkü bu topraklarda yaşamaya ama bu dünya geçici elbet ölen onca insan sizden bunun hesabını soracakdır.

  • ruhi
   Nisan 15, 2012, 2:32 am

   terbiyeli ol kemalin cocugu ulan tutturmussunuz bi ataturk allahmi lan bu adam .asil senin gotun yemedigi icin gercekleri goremiyorsun kimsenin yalandan bir sey uydurdugu yok cahil adam.okuma yazman varsa ac oku kitaplari seyh saidide annarsin lozanida digerlerinide teres.

 9. ufuk yıldızdağ
  Mart 19, 2012, 9:27 pm

  ATATÜRK e laf edenler acın bıraz okuyun rızanızada sokayım nurunuzada bu yorumu sılenınde …kanı bozuk ıbneler ac churchıll ne demıs ogren ATATURK yunan pıclerıne gecırınce 9 eylulde ıngılız hukumetı dusmus..sen hala konusuosun ..yıkamayacaksınız sızın gbı ayak takımları ..hocalarınızın ayagına su dokunde ıcın sız onu bılırsınz cahıl kopekler…

  • Adnan
   Mart 1, 2019, 1:05 pm

   Bize doğruları churcill’den öğrenmemizi önereceğine, küfür ettiğin adamların yazdıklarına saygı duymayı öğren. Zoruna gidiyorsa okuma, seni silahla mı tehdit ediyorlar. yavşak..

 10. Jobayed
  Mart 3, 2012, 4:52 am

  Köle olurduk o olurduk bu olurduk değil tabiki, Pek bişey olmazdı, mustafa kemale görevi veren padişahtır, yani mustafa kemal değilde daha dürüst birisine verseymiş padişah vekilliğini tabiki çok daha az zulüm görürdük ve malum dönemleri yaşamamış olurduk. Biz ingilizlere 1 şehit vermedik ama isiklal mahkemeleri o açığı kapattı saolsun. Eger o vekillik karabekire verilseydi, eminimki mustafa kemalden cok daha iyi is cikartir, en azindan ingilizlerle is birligi yapmaz, padisaha ve osmanliya sadik kalirdi. Ingılızler boşuna diz bağı nişanı vermediler, nutukta geçmez bunlar hiç, nutukta padişahın vekil olarak görevlendirdiğide yazmaz, sonunda ihanet etmis cunku, göya oraya sürgün gitmiş kendisi. Ama bu yalan sonsuza dek gizli kalmaz, karabekir ve rıza nur’un hatıratları ortadadır.

  • Kemalist
   Mart 29, 2012, 8:53 am

   geri zekalı insan 😀
   Padişah mustafa kemali vatanı kurtarmak için göndermedi samsuna oradaki Rum isyanını bastırmak için gönderdi ve de mustafa kemal Halkı isyanlara karşı kongreleri topladıgı için kazanıldı bu savaş Osmanlı padişahı Atatürk ü geri çagırdı istanbula Atatürk istifa etti 7 temmuz gecesi kurtuluş savaşında osmanlıyla bir alakası yokdu
   sik kafalı adam az Tarih öğrende yorum yaz kendini kültürlü mü zannediyorsun hayvanoğluhayvan

 11. kemalist
  Aralık 1, 2011, 4:10 pm

  lan it soyu 12 adayı kim peşkeş .çekti it herif trablusgarbı kim peşkeş çekti

  daha da önemlisi ANADOLUYU kim peşkeş çekti senin şerefsiz dedelerin köpek

 12. Izzac
  Kasım 16, 2011, 10:43 am

  Allah Mustafa Kemal Ataturk’ku gondermeseydi soyle olurdu.

  1. Annan ...edit... olurdu.
  2. Baban ..edit.. olurdu
  3. Sen’de ...edit..olurdun

  Keski Ataturk olmasaydi, sizin’de ..edit….

  Yeterin artik. Olmus bir insanin arkasindan konusmak cok gunah. Bir’de Muslumanim diye geciniyorsunuz.

  Su siteyi yazan ..edit.. beni gelsin ve gorsun. Ben Sydney, Australia’yada yasiyorum.

  Tanri Turku Korusun ve Yuceltin
  Bayrak Inmez ve Ezan Susmaz
  Sehitler Olmez
  Ne Mutlu Turkum Diyene.

  *EDIT:Küfür

 13. metin
  Eylül 9, 2011, 11:53 am

  senin ..edit..

  *EDIT:Küfür

 14. kemal
  Temmuz 29, 2011, 10:45 pm

  Atatürk olmasaydı ....edit... kodumun, ermenisi,yunanı,fransızı,ingilizi gibi piçlerin egemenliğinde yaşardık.!

  EDIT:Küfür

 15. password
  Haziran 14, 2011, 7:09 pm

  2011 seçimlerinde başarı olan;

  Demokrasi amaç değil araç diyen, terörist başına sayın diyen, sehitlerimize kelle diyen, teröre destek sağlayan kişiye kefil olan, çiftçiye ananı da al git diyen, işsize senin çocuğun işsiz kalsın diyen, yahudi cesaret ödülü olan davut boynuzunu alan kişi, yani 2011 seçimleirinde başarılı olan kişi olmasaydı ne olurdu.

  Tüm buralar hala bizim olurdu.

 16. TÜRKOGLUTÜRK
  Haziran 14, 2011, 8:30 am

  ATATÜRK OLMASAYDI BUGÜN HALA ANANIZIN ..edit.. YORGO`NUN ..edit.. OLURDU
  SiZiN GiBi GERi ZEKALI CAHiLLERE MÜSTEHAK.

 17. password
  Haziran 13, 2011, 9:27 am

  Ülkeyi de satsa işinize geleni ayakta alkışlarsınız. Millet için çabalayan birini de işinize gelmezse taşlarsınız. Alıkşladıklarınızın aleyhine çıkan bir tane belgeyi yayınlamazsınız. Yayınlandı mı da bir yerde, cevap verecek tek kelime bulamazsınız.

  Tarih okuma sıfır. İşinize geleni okuma 100 üzerinden 100.

 18. TÜRKOGLUTÜRK
  Haziran 9, 2011, 1:29 pm

  ATATÜRKE DiL UZATAN GERi ZEKALILAR, SiZLER ESSEGiN PESiNDEN GiDEN DEVE SÜRÜSÜ GiBi, 13 YASINDA COCUK SiKEN BiR SAPIGIN PESiNDEN GiDiP, BÜGÜN BÜTÜN DÜNYADA BiRBiRiNiZi KATLETMEK iCiN YARIS YAPIYORSUNUZ.
  SiZLERDE BEYiN OLSAYDI iS DAHA VAHiM OLURDU, iYi Ki YOK.

 19. Papagan
  Mayıs 29, 2011, 12:37 am

  Bir başka belge ise gerçekten şaşırtıcı. 14 Kasım 1918 günü, bir gün önce İstanbul’a gelip Pera Palas’ta ikamete başlamış olan Mustafa Kemal Paşa, İngilizlerin Daily Mail Gazetesi’nin muhabiri G. Ward Price’ı aracı yaparak General Harrington’la görüşmek ister. Price, Pera Palas’ta yaptığı görüşmeyi hatıralarında şöyle aktarıyor: “Mustafa Kemal, yapmak istediği bir teklif için Britanya resmi makamlarıyla nasıl temas edeceğini” bildirmemi rica etti. “Bu harpte yanlış cephede savaştık, dedi, eski dostumuz Britanyalılarla asla kavga etmek istemezdik… Biliyoruz, partiyi kaybettik… Anadolu’nun Müttefik Devletler tarafından işgal edileceğini tamamen biliyordum… Bu topraklar üzerindeki bir Britanya idaresinden o kadar hoşnutsuzluk gösterilmemesi gerektir.”

  Kim kahraman, kim hain?

  Anadolu’da İngiliz idaresinden o kadar da rahatsızlık duyulmaması gerektiğini söyledikten sonra Mustafa Kemal, bu topraklar üzerindeki İngiliz idaresinde bir vali olarak çalışmaya hazır olduğunu gazeteci aracılığıyla işgalci yetkililere şöyle iletecektir: “Eğer İngilizler Anadolu için sorumluluk kabul edecek olurlarsa Britanya idaresinde bulunan tecrübeli Türk valileri ile işbirliği halinde çalışmak ihtiyacını duyacaklardır. Böyle bir selahiyet dâhilinde hizmetlerimi arzedebileceğim münasip bir yerin mevcut olup olmayacağını bilmek isterim…”(5) Türk Tarih Kurumu’nun çevirtip bastığı bir kitaptan alındı bu çarpıcı sözler.

  (Çok Özel Yazışmalar) adlı kitabından (1957, sayfa 104) aktaran Gotthard Jaeschke, Kurtuluş Savaşı ile İlgili İngiliz Belgeleri, Çeviren: Cemal Köprülü, Ankara 1991, Türk Tarih Kurumu Yayınları, s. 98.

 20. GÜRSEL ÇEVİK
  Mayıs 28, 2011, 7:48 pm

  Üç kıtadan oluşan Osmanlı İmparatorluğunu ATATÜRK MÜ Düşmanlara Peşkeş çekti.bu halk bu kadar mı balık hafızalı ATATÜRK OLMASAYDI;herhalde Sultan Vahdettinin elinden bir şey gelmez bir avuç toprak parçasıda kalmaz ve bizde iyi bir hıristiyan olurduk. Anlamaya çalışıyorum ATATÜRK çok yakınınızın birşey mi yaptı. İyiki YÜCE ALLAH MUSTAFA KEMALİ gönderdi.

 21. Piskopat
  Mayıs 26, 2011, 12:36 pm

  HOH HOH HOHHH 😛 Sevsinler referans olarak gösterdigin siteyi ,mozambik,bulgaristan,romanya vs devletler Türkiyeden ileri hemi ? 😛 Esekler inanir tabiki , tam malsiniz varya,onun bunun Malini yiye yiye lagim kokuyo agzin burcin hanim 😀 esek yahu mozambik busina faso turkiyeden ileriymis 😛 inanmis esek sipasi hohohoh

  • emre
   Mayıs 26, 2011, 5:37 pm

   Degil mi ya, yandas basina sorsan dunya birincisiyiz hehehehe

 22. emre
  Mayıs 25, 2011, 6:54 pm

  Size saygilar ve hurmetler, sayin Toprak.

  Ne matrak bir siteymis bu. Ulkedeki cehaletin ne boyutlara vardigini gosteriyor.

  Not: Bu yorumum bile silindi. Tekrar girmek zorunda kaldim!

 23. papagan
  Mayıs 22, 2011, 9:33 pm

  Sakarya Savaşında ordumuz tökezleyince başkumandan Mustafa Kemal Paşa kaçmayı düşünmüş.
  O zamanlar Ankara’da olan Türkiye’nin İlk Milli Eğitim Bakanı Doktor Rıza Nur anlatıyor:
  “Bu Çal Dağı’nın düşmesi bütün ümitlerimizi bitirdi. Yeniden Türk Milleti’nin istikbali, hürriyeti, hayatı tehlikeye düştü, gidiyor. Artık hep ölü haldeyiz. Kimsede can kalmadı. Ağzımızı bıçak açmıyor. Bunun üzerine Mustafa Kemal orduya geri çekilme emri vermiş. Bu haber de geldi. Mustafa Kemal’in özel hizmetlerinde kullandığı Arnavut yaveri Salih de cepheden geldi. Mustafa Kemal’in eşyalarını topladı. Kaçıyorlar. Mustafa Kemal ata binmiş, sarhoşmuş. Düşmüş, kaburga kemiği de kırılmış. Meğerse Yunanlar sol cephemizi 10 gündür söktüremedikleri için ümitsizliğe düşüp geri çekilmeye karar vermişler. Ağırlıklarını Sakarya’nın batı cephesine alıyorlarmış. Fevzi Çakmak bunu sezmiş ve Mustafa Kemal’e ‘Aman geri çekilme! Düşman da geri çekiliyor. Emri geri al.’ demiş. Ne ise Mustafa Kemal geri çekilmeyi durdurdu. İşte Fevzi Çakmak bu vaziyeti kurtardı. Yoksa bütün emekler, askerlerin çabaları, dökülen kanlar boşa gidiyordu. Sakarya harbi bitince iki mühim şey olmuştu. Mustafa Kemal hareket etmeden evvel, Meclis’ten kendisine “gazi” ünvanı ve “mareşal” ünvanı verilmesini istedi. Herkes: ‘Canım bu adama ne oluyor? Ne istiyor? Bunları ne yapacak?’ diyordu. Ve yine: ‘Galiba padişah olmak peşindedir. Şimdiden padişah gibi tuğrasına El-Gazî yazmak için bu ünvanı istiyor.’ diyorlardı. Şu adam müthiş bir yaratıktır. Ve nutkunda: ‘Meclis bana Gazi ünvanını verdi’ diyor. Hâlbuki böyle bir şey kimsenin aklına gelmemişti. Kendi istedi. Meclis ise ‘Olmaz’ dedi. Kıyamet koptu. Nihayet tehdit altında ve kendi adamlarını kullanarak “Gazi” ünvanını aldı. Birkaç gün geçinde de: ‘Meclis bana 4 milyon lira nakit mükâfat versin’ dedi. Herkes Meclis’te bir daha kızdı ve köpürdü. Bütün meclis olmaz’ı bastırdı. Mustafa Kemal 1 milyona indi. Yine olmaz dediler. Hâsılı meclis: ‘Para veremeyiz’ dedi ve vermedi. Mustafa Kemal bir müddet uğraştı, baktı olmuyor, vazgeçti. Eğer böyle bir şey lazımsa Meclis kendi verir. Ama yok, bu kendi ister, huyu budur. Sıkılmaz. Nutuk’da bu para meselesinden hiç bahsetmiyor.
  [Türkiye’nin İlk Milli Eğitim Bakanı Doktor Rıza Nur, Hayatım ve Hatıratım, sayfa 849]

  • emre
   Mayıs 23, 2011, 1:17 am

   Hah, Riza Nur! Ilk kez duyuyoruz bu ismi galiba… yok hata yapmisim; ayni adamdan 100 kere alintilamissin bile.

   Mesela bu Gazi hikayesi hangi resmi kaynakta gecmektedir? Meclis kayitlarinda olmali; olayin tarihini soyleyin de teyyid edelim.

Comment pages
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: